Zwycięski Ciaś!

Paweł Ciaś – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Beskidy Ustroń – zwyciężył w turnieju LOTOS PZT Polish Tour, który był rozgrywany w Łodzi. W finale pokonał Jana Zielińskiego (WKT Mera Warszawa) – 3:6, 6:3 i 7:5

Zawodnik UKS Beskidy Ustroń pokonał w drodze do finału m.in. aktualnego mistrza Polski, Kacpra Żuka. Ciaś pokonał go w półfinale, nie tracąc seta – 6:4, 6:4. Tylko w 2. rundzie musiał odwracać losy spotkania, kiedy to przegrał pierwszą partię w starciu z Szymonem Walkowem, ale ostatecznie górą z pojedynku wyszedł 26-latek – 4:6, 6:1 oraz 6:2.

W sobotę przyszło mu się zmierzyć z Janem Zielińskim, z którym dotąd jeszcze nie rozegrał ani jednego spotkania. Jego przeciwnik jest nieco wyżej postawiony w rankingu ATP, ale to Ciaś był w oczach bukmacherów niewielkim faworytem. I to się potwierdziło.

Pierwszego seta wygrał Zieliński, który przełamał zawodnika UKS Beskidy Ustroń w ósmym gemie, co zadecydowało o końcowym losie tej partii. Druga miała niemal identyczny przebieg – z tą różnicą, iż to Ciaś wygrał ósmy gem przy podaniu zawodnika WKT Mera Warszawa. W decydującym secie już nieco częściej dochodziło do przełamań, a ostatecznie ze zwycięstwa w nim radował się Ciaś, tryumfując w całym turnieju LOTOS PZT Polish Tour w Łodzi – 3:6, 6:3, 7:5.