Zwycięska passa przerwana

Cieszyńscy siatkarze, po trzech wygranych z rzędu, ponieśli porażkę. Podopieczni Bartłomieja Chmiela przegrali z Norwid Częstochowa, pomimo że zdobyli więcej punktów w przeciągu całego spotkania.

- Udał się rewanż naszym przeciwnikom, i tak jak my wygraliśmy w Częstochowie, dzisiaj oni zrobili nam to samo – czytamy na oficjalnym fanpage’u ekipy znad Olzy. Niestety, cieszyńscy siatkarze ponieśli porażkę po trzech zwycięstwach z rzędu, przegrywając przed własną publicznością z Norwid Częstochowa.

Więcej zimnej krwi w pierwszym secie zachowali goście, którzy wygrali 29:27. Gospodarze odskoczyli rywalom w drugiej partii, a następnie kontrolowali jej przebieg, wygrywając 25:14. Kluczowy okazał się trzeci set, w którym zawodnicy Talent Sferawent mieli pod koniec partii bezpieczną przewagę, ale ją roztrwonili i goście ponownie objęli prowadzenie w spotkaniu. Czwarty set również padł łupem siatkarzy z Częstochowy, dzięki czemu wywieźli komplet punktów z Cieszyna.

III liga (I liga śląska), 15. kolejka:
Talent Sferawent Cieszyn - Hemarpol Norwid Częstochowa 1:3 (27:29, 25:14, 23:25, 21:25)

Siatkarze znad Olzy, pomimo sobotniej porażki, zamykają czołową „3” w ligowej tabeli. W następnym spotkaniu czeka ich znacznie wyżej postawiona poprzeczka, ponieważ zmierzą się na wyjeździe z aktualnym liderem – KS Rudziniec.