Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

ZUS: ostatni czas na świadczenie postojowe

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) informuje, że do 16 sierpnia przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne, którzy odczuli negatywne skutki występowania Covid-19, mają czas na złożenie wniosku o świadczenie postojowe. Wnioski o świadczenie postojowe można składać najpóźniej do 3. miesięcy od miesiąca, w którym został zniesiony stan epidemii.


Zasadniczo świadczenie postojowe przysługuje w wysokości 80 procent kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalanego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, obowiązującego w 2020 roku. To kwota 2080 zł. Natomiast przedsiębiorca, który rozlicza podatki w formie karty podatkowej i jest osobą zwolnioną z opłacania podatku VAT, może liczyć na świadczenie postojowe w wysokości 1300 zł.

Jak czytamy w komunikacie świadczenie postojowe przeznaczone jest dla przedsiębiorców i osób wykonujących umowy cywilnoprawne, którzy negatywnie odczuli skutki występowania w Polsce Covid-19. Aby otrzymać środki należy spełnić kilka warunków. Informacje w tej sprawie znajdują się na stronie internetowej ZUS.

Wnioski o świadczenie postojowe tak jak dotychczas należy składać wyłącznie online przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Pamiętajmy, że czasu jest już niezbyt dużo.

AK, ZUS

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-06 17:54:25
wyśmienity cwaniaczek: BRAWO ZUS . dzięki za świadczenie postojowe !!!!!!!!! firma działa i dzięki wam udało się nam wyjechać na 3 tygodnie do italii ... fenk ju zus
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: