Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

ZSTiO w Skoczowie - wybierz mądrze szkołę, a będziesz mieć fajne życie

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie zaprasza tegorocznych ósmoklasistów do zapoznania się z ofertą edukacyjną na kolejny rok szkolny 2022/2023. Szkoła otwiera nowe kierunki kształcenia.

W Liceum Ogólnokształcącym proponujemy młodzieży nowy profil, czyli kierunek informatyczny z technologią multimedialną. Jest to profil przeznaczony dla miłośników nowoczesnych technologii informatycznych. Uczniowie w ramach profilu będą realizować rozszerzony program nauczania informatyki z programowaniem w językach python i C++, nauką obsługi pakietu biurowego i programów do grafiki komputerowej (pakiet Adobe). Zapoznają się z komputerowym modelowaniem przestrzennym i techniką tworzenia wydruków 3D.

Pozostałe kierunki w skoczowskim LO to profile: kosmetyczny, ratowniczo – pożarniczy, dziennikarsko – humanistyczny, językowo – turystyczny i psychologiczno – socjologiczny.

Profil kosmetyczny to doskonała propozycja edukacyjna dla dziewcząt, które pragną wykonywać zawód, związany z prężnie rozwijającą się branżą „Beauty”. Uczennice w profesjonalnej szkolnej pracowni kosmetycznej poznają tajniki pielęgnacji twarzy, dłoni i ciała, uczą się technik wykonywania profesjonalnego makijażu i zajmują się wizażem. Profil kosmetyczny w skoczowskim LO zapewnia właściwe przygotowanie teoretyczne i praktyczne do wykonywania zawodu.

Do nauki na kierunku ratowniczo – pożarniczym zapraszamy osoby pełne energii, zapału i chęci niesienia pomocy innym. Celem kształcenia jest zapoznanie uczniów z podstawami ratownictwa medycznego, promocja zdrowia oraz wiedzy i umiejętności pożarniczych. Klasa ratowniczo – pożarnicza realizuje autorski program „Edukacja pożarnicza z elementami ratownictwa medycznego”.

Młodzież, chcącą rozwijać zainteresowania szeroko rozumianą humanistyką i kulturą (muzyką, sztuką malarską, kinem, teatrem, social mediami, psychologią, socjologią) zapraszamy na kierunki pozostałe, które oferują ukierunkowane pakiety edukacyjne w postaci rozszerzeń, aby uczniowie mogli liczyć na sukces edukacyjny i dobry dla siebie wybór dalszej drogi życia, czyli edukację na studiach wyższych, w szkołach policealnych, na kursach kwalifikacyjnych lub wyjście na rynek pracy.

W skoczowskim Technikum oferujemy młodzieży naukę na kierunkach, które od lat cieszą się popularnością i są dobrze znane w środowisku edukacyjnym naszego powiatu: technik elektronik, technik pojazdów samochodowych, technik reklamy i technik fotografii i multimediów.

ZSTiO w Skoczowie do nauki młodzieży na wymienionych kierunkach jest doskonale wyposażone i przygotowane dydaktycznie. Młodzież, która pragnie rozwijać się zawodowo i myśli o pójściu na studia wyższe, zachęcamy do podjęcia nauki w Technikum, bo to szkoła, która najlepiej przygotowuje młodzież do innowacyjnych i nowoczesnych wyzwań technicznych przyszłości.

Uczniowie, którzy myślą o swej przyszłości w kategoriach szybkiego usamodzielnienia się zawodowego i zdobycia niezależności finansowej zapraszamy do skoczowskiej Branżowej Szkoły I stopnia.  Tutaj prowadzimy naukę na kierunkach: elektronik, mechanik pojazdów samochodowych, sprzedawca, cukiernik i klasę wielozawodową, w której mieszczą się wszystkie rzadziej występujące zawody (np. fotograf, piekarz, fryzjer, lakiernik samochodowy, blacharz, blacharz samochodowy, złotnik, zegarmistrz, kowal, kominiarz, itp.)

Współczesny rynek pracy odczuwa ogromny deficyt fachowców, więc kształcenie w każdym zawodzie ma przyszłość. W naszej szkole mówimy uczniom BS I st.: wybierz mądrze zawód – a będziesz mieć fajne życie.

Początkiem fajnego życia dla każdego absolwenta szkoły podstawowej jest właściwy wybór szkoły ponadpodstawowej, więc tego wszystkim, tegorocznym, ósmoklasistom serdecznie życzymy. Osoby zainteresowane ofertą ZSTiO w Skoczowie odsyłamy do strony internetowej szkoły, pod adres www.zstio-skoczw.pl i zapraszamy na szkolnego facebooka.

Gwarantujemy, że warto dołączyć do społeczności fajnych ludzi, pozytywnie i zawodowo zakręconych w murach ZSTiO w Skoczowie!

 

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: