Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

ZST w Ustroniu- przyjaźń i nauka w jednym

Zespół Szkół Technicznych w Ustroniu to szkoła z 70 – letnią tradycją, która kształci specjalistów w technikum w czterech zawodach: informatyk, mechanik CNC, programista oraz technik spawalnictwa oraz w Szkole Branżowej I stopnia w zawodzie elektromechanik i sprzedawca. Dodatkowo w Szkole Branżowej I Stopnia jest klasa wielozawodowa, w której uczy się młodzież we wszelkich innych zawodach.

W naszej szkole jest również  Branżowa Szkoła II Stopnia- dla sprzedawcy i elektromechanika. Dzięki tej szkole sprzedawca może zdobyć drugi zawód technika handlowca zaś elektromechanik mechanika CNC.

Dla naszych uczniów organizujemy praktyki w różnych dużych firmach naszego regionu, u pracodawców, którzy po ukończeniu przez uczniów szkoły zatrudniają ich do stałej pracy z dobrym wynagrodzeniem.

Wieloletnie doświadczenie w szkoleniu mechaników CNC oraz informatyków, a także bogata baza dydaktyczna przekłada się na znakomite rezultaty w przygotowaniu uczniów do wykonywania tych zawodu  - warty podkreślenia jest tu fakt, że  nasi mechanicy są wręcz poszukiwani przez pracodawców.

Dodatkowo współpracujemy z różnymi instytucjami i uczelniami wyższymi takimi jak:  Uniwersytet Śląski w Katowicach, Akademia Techniczno - Humanistyczna w Bielsku-Białej, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu, Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu, Centrum Kształcenia Zawodowego w Bażanowicach oraz Naukową  i Akademicką Siecią Komputerową NASK.     

Profesjonalna kadra nauczycielska z wieloletnim doświadczeniem jest przyjazna dla uczniów i zawsze służy pomocą, co  przekłada się na wysoką zdawalność egzaminów maturalnych oraz zawodowych.

Nasza szkoła mieści się w samym sercu malowniczego miasta Ustronia, szczyci się bogato wyposażonymi nowoczesnymi pracowniami oraz innowacyjnym parkiem maszynowym. Obok szkoły jest duży zielony park, gdzie uczniowie mogą spędzać przerwy na świeżym powietrzu, a do przystanku autobusowego jest  minuta drogi ,dzięki czemu uczniowie nie marnują zbyt dużo czasu na dojazdy ze szkoły do domu - szczególnie ważne  zimą.

Z myślą o młodzieży powstał kącik wypoczynkowy oraz zainstalowane zostały automaty z kawą, herbatą i przekąskami.

O to, by w szkole nie było nudno dba także Samorząd Uczniowski, organizując cykliczne imprezy i akcje charytatywne, np.: Dzień Chłopaka, Mikołajki, Walentynki, Pierwszy Dzień Wiosny, „Szlachetna Paczka”.  Co roku w szkole odbywa się Dzień Sportu, podczas którego klasy rywalizują ze sobą w różnych konkurencjach sportowych, odbywają się mistrzostwa klas w piłce nożnej, tenisie stołowym, rajdy górskie. Istnieje także założony przez ucznia Szkolny Klub Szachowy organizujący zawody wewnątrz i pozaszkolne na różnych poziomach. Młodzież naszej szkoły angażuje się w różnorodne konkursy, olimpiady i projekty, w których nierzadko osiąga spore sukcesy, a także systematycznie uczestniczy w wybranych laboratoriach i wykładach -zwłaszcza w ATH w Bielsku Białej.

Nasza szkoła to idealna propozycja edukacyjna dla każdego kto chce  wiedzieć więcej oraz zdobyć zawód poszukiwany na rynku pracy. Gwarantujemy wszystkim naszym uczniom radosną i przyjazną atmosferę, wszechstronny rozwój, pomoc w rozwijaniu talentów, zindywidualizowane podejście (również  uczniom o  specjalnych potrzebach  edukacyjnych) oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i opieki.

Za wyborem ZST w Ustroniu przemawia wiele argumentów! Przypominamy: oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb rynku, wysoka zdawalność egzaminów zawodowych i maturalnych, przyjazna atmosfera.  Jako szkoła niewielka zapewniamy uczniom wysokie bezpieczeństwo oraz indywidulane podejście, zwłaszcza do uczniów ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: https://www.zstustron.edu.pl/ oraz profilu szkoły na Facebooku ! Znajdziesz tam szczegóły przygotowanej dla Ciebie  oferty- info o  kierunkach kształcenia, zasadach przyjęcia do szkoły oraz  możliwościach, które Ci daje zdobyty u nas zawód .

Nie zwlekaj, dołącz do społeczności ZST w Ustroniu!  

                                                                                    Nie będziesz zawiedziony :)

 

 

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: