Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

ZSGH najlepsze na Śląsku

Ranking Liceów i Techników Perspektywy to lista szkół, których uczniowie osiągają szczególne sukcesy, zarówno jeżeli chodzi o wyniki maturalne, jak i o udział w olimpiadach, czy też o wyniki egzaminów zawodowych (w przypadku rankingu techników). Został już ogłoszony ranking najlepszych szkół w edycji Perspektywy 2018, w którym bardzo wysoko uplasował się Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle.

Zasady rankingu Perspektywy 2018 zostały ukształtowane przez kapitułę specjalistów z uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz przewodniczących komitetów głównych olimpiad. W skład oceny szkoły wchodzą więc sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych (20% całej oceny), wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Łącznie w rankingu zostały ujęte 1743 szkoły techniczne z całej Polski, w związku z czym trzynasta pozycja w rankingu dla Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle jest doskonałym rezultatem i powodem do dumy. Tym samym szkoła została uznana za najlepszą szkołę tego typu w województwie Śląskim i odebrała ten tytuł zeszłorocznemu zwycięzcy, czyli Technikum nr 3 w ZS Technicznych w Wodzisław Śląskim.

Dwudziesty, jubileuszowy Ranking Liceów i Techników Perspektywy jest szczególny ze względu na „okrągłą” rocznicę powstania jego pierwszej edycji. Natomiast pod względem metodologicznym – od wprowadzenia w roku 2011 jako głównego kryterium wyników matury – zmienia się w niewielkim stopniu i zawsze po długich konsultacjach z ekspertami. Dzięki temu co roku powstaje szczegółowa i wiarygodna „fotografia” polskich szkół średnich, wykonana pod nieprzypadkowym kątem.

- Nasze Technikum w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle po raz kolejny obroniło tytuł "Złotej Szkoły", uplasowawszy się na bardzo wysokim 13 miejscu w skali kraju oraz zaszczytnym pierwszym miejsc w województwie śląskim – możemy przeczytać na stronie głównej ZSGH w Wiśle. W zeszłym roku szkoła w tym samym rankingu została sklasyfikowana na miejscu 62, co również pozwalało jej na szczycenie się mianem „Złotej Szkoły”, jednak tegoroczna lokata jest zdecydowanie większym powodem do dumy.

W związku z tak dobrą lokatą szkoły, 10 stycznia 2018 delegacja uczniów z Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Wiśle, wraz z dyrektor Beatą Iwaniuk, pojechała na jubileuszową galę XX edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Gospodarzem wydarzenia była Politechnika Warszawska.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: