Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

ZSEG w Portugalii

Dwa tygodnie pełne niesamowitych doświadczeń, przeżyć, magicznych momentów, minęły szybciej niż mogłoby się wydawać – tak swoją portugalską przygodę opisują uczniowie ZSEG w Cieszynie, którzy wzięli udział w projekcie Slow Food w kształceniu zawodowym.

Wczoraj (27.11) w Zespole Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych pachniało Portugalią. „Portugalio trwaj...” karteczki z takim właśnie napisem rzucały się w oczy wchodząc do placówki. To zafascynowanie Portugalią ma związek z projektem Erasmus+. We wtorek miało miejsce jego oficjalne zakończenie i podsumowanie.

W projekcie wzięły udział dwie grupy. Łącznie do Portugalii wyjechało 48 uczniów z ZSEG. Pierwsza grupa wyjechała w drugiej połowie maja, a druga w połowie września. W projekcie wzięła udział młodzież z pionu gastronomicznego, turystycznego i ekonomicznego. Pracowali w Portugalii w różnych zakładach pracy w zależności od zawodów których się uczą. Wrócili bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że uda nam się kontynuować praktyki w Portugalii , bo są świetnie zrobione – przyznała w rozmowie z OX.PL koordynator Urszula Zwardoń.

Uczniowie nie tylko zdobywali doświadczenie pracując w swoich zawodach. Wyjazd do Portugalii pozwolił im lepiej poznać język angielski, czy portugalski. Uczestniczyli w zajęciach przygotowujących do wyjazdu, uczyli się języków. Musieli nauczyć się pracować w grupie. To są wszystko istotne elementy, które myślę zaprocentują później w dorosłym życiu – zwróciła uwagę Zwardoń.

W spotkaniu podsumowującym projekt wzięli udział uczniowie którzy uczestniczyli w praktykach, dyrekcja, opiekunowie, zaproszeni goście. Uczniowie mówili czego się nauczyli, otrzymali upominki i certyfikaty. Nie zabrakło fotograficznego i filmowego podsumowania, a także podziękowań oraz portugalskiego poczęstunku. Jak zapewniają koordynatorzy za rok uczniowie znów wezmą udział w projekcie. Będą trzy grupy po 16 osób. Tym razem pojadą do Malagi.

 

mszt

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: