Zrewanżowali się za listopadową porażkę

Siatkarze Talent Sferawent Cieszyn zakończyli styczeń zwycięstwem, pokonując na wyjeździe MKSR Pyskowice. Podopieczni Włodzimierza Madeja zrewanżowali się za porażkę z listopada i to w dodatku nie tracąc ani jednego seta.

Zawodnicy Pyskowic wywieźli komplet punktów z Cieszyna podczas rundy jesiennej, ale w rewanżu górą z pojedynku wyszli podopieczni Włodzimierza Madeja. Siatkarze Talent Sferawent odnieśli przekonujące zwycięstwo, wygrywając bez straty seta.

Cieszynianie nie mogli sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia spotkania, wygrywając pierwszą partię do 9. Gospodarze próbowali nawiązać walkę w drugim secie, ale w nim również dominowali siatkarze Talent Sferawent, którzy zwyciężyli w nim do 17. Najwięcej emocji przyniosła trzecia odsłona, gdzie w końcowych fragmentach gra toczyła się punkt za punkt. Więcej zimnej krwi zachowali goście, którzy ostatecznie wygrali 31:29, a w całym meczu 3:0.

Podopieczni Włodzimierza Madeja plasują się na 5. pozycji w I lidze (Śląsk). W najbliższą sobotę (tj. 6.02) gościć będą Płomień Przystajń. Z tą drużyną towarzyszą im miłe wspomnienia, gdyż pokonali ją z początku sezonu (3:1).