Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zostań wojewódzkim radnym

Jesteś młody i masz polityczne ambicje? Ta propozycja jest właśnie dla Ciebie. Sejmik Województwa Śląskiego poszukuje kandydatów do Młodzieżowej Rady Województwa Śląskiego. Może to propozycja dla Ciebie!

Rozpoczął się nabór kandydatów na radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego oraz członków komisji wyborczej do przeprowadzenia wyborów na radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego.
 
- Ideą Młodzieżowego Sejmiku jest stworzenie dorastającym pokoleniom możliwości rzeczywistego udziału w procesie podejmowania decyzji na szczeblu regionalnym, a także kształtowanie obywatelskich postaw oraz umiejętności społecznych umożliwiających im udział w szeroko rozumianym życiu publicznym – informuje województwo.
 
Rekrutacja dla radnych potrwa do 9 marca 2022 r. do godziny 14.00 a zgłoszenia do komisji wyborczej przyjmowane są do 28 lutego br. Wybory przeprowadzone zostaną 14 marca 2022 r., zaś ogłoszenie listy nowo wybranych radnych nastąpi do 25 marca 2022 r. Jak wiadomo, kandydaci nie mogą starać się jednocześnie o mandat radnego i członka komisji wyborczej.
 
Kadencja radnych trwa dwa lata. Kandydatem na radnego może być osoba, która spełnia wszystkie te warunki:
- w dniu wyboru ukończyła 15 lat, a nie ukończyła 24 lat,
- zamieszkuje na terenie województwa śląskiego,
- działa na rzecz młodzieży z terenu województwa śląskiego w samorządach uczniowskich szkół ponadpodstawowych, samorządach studenckich, organizacjach pozarządowych, w rozumieniu przepisów ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, których statutowym celem jest działalność na rzecz dzieci i młodzieży lub działalność w zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania, młodzieżowych radach powiatów lub radach gmin (miast).

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-02-17 21:52:22
miriam11: No , potem można nawet awansować na doradcę premiera.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: