Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zostań Mikołajem - spełniaj marzenia

6. grudnia to czas, kiedy dzieci oczekują przyjścia św. Mikołaja, który ma ich obdarować wymarzonymi prezentami- jeżeli oczywiście przez cały rok były grzeczne. Prezenty dla dzieci zwykle pochodzą od rodziców, którzy 'przechwytują' list napisany do hojnego świętego. Problem pojawia się w przypadku dzieci z domu dziecka- fundusze w takich placówkach niestety nie zawsze pozwalają na obdarowanie podopiecznych wymarzonymi przedmiotami. Stąd właśnie pomysł, aby każdy mógł stać się Świętym Mikołajem

W zeszłym roku, marzenia dzieci postanowiła spełnić fundacja Słoneczna Karina Dzieciom, która zainicjowała akcję „Wybierz list i spełnij marzenie dzieci z Domu Dziecka” – W zeszłym roku zaczęliśmy działać i wzięliśmy pod swoje skrzydła Zespół Ognisk Wychowawczych w Jastrzębiu-Zdroju, co zaowocowało prezentami dla ponad 50 dzieci. Radość z prezentów była ogromna a i osoby, które wcieliły się w rolę Mikołaja miały ogromną satysfakcję – mówi portalowi ox.pl Monika Rabczak, współorganizatorka akcji.

W tym roku fundacja postanowiła przeprowadzić drugą edycję akcji spełniającej marzenia – Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Impuls Fabryka Kreatywności, co zaowocowało rozszerzeniem akcji na Dom Dziecka w Cieszynie i być może jeszcze kolejne placówki, z którymi aktualnie ustalamy szczegóły. W tym roku, ze względu na poszerzenie akcji o kolejne placówki, z pewnością listów będzie więcej – tłumaczy organizatorka.

Jak można zostać Świętym Mikołajem? – Stworzyliśmy wydarzenie na facebooku, które pozwala nam dotrzeć do dużej ilości osób. Na stronie wydarzenia publikowany jest list od dziecka (zwykle jest to forma zdjęcia) oraz nieco informacji o autorze listu. Pod postem pojawiają się komentarze osób chętnych do spełnienia marzeń danego dziecka, a osoba która pierwsza się zgłosi zostaje Świętym Mikołajem. Ze względu na duże zainteresowanie akcją, jedna osoba może obdarować tylko jedno dziecko – mówiła Monika Rabczak – w zeszłym roku na przykład w momencie, kiedy skończyły się listy, ludzie zaczęli organizować własne zbiórki, które zaowocowały zakupem na przykład profesjonalnego stołu do piłkarzyków. Ludzie mieli olbrzymią satysfakcję z możliwości spełnienia dziecięcych marzeń, w związku z tym zainteresowanie akcją jest olbrzymie.

Każdy „Święty Mikołaj”, po zgłoszeniu ochoty zrealizowania marzeń z danego listu ma określony termin, do którego powinien prezent przekazać organizatorom – Nie zdarzyła się sytuacja, żeby ktoś do podjętego zobowiązania nie podszedł poważnie. Wszystkie prezenty pojawiły się w terminie – mówi Rabczak – 6 grudnia prezenty są rozdawane. W zeszłym roku uroczyste rozdanie prezentów miało miejsce w Jastrzębiu-Zdroju, w tym roku dzieci z pozostałych placówek odwiedzą cieszyński Dom Dziecka i tam będą miały okazję spotkać świętego mikołaja, wraz ze Śnieżynkami, który przekaże im podarunki.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: