Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

“Zostań konstruktorem samolotu – operacja Adolphus”

Z tektury, papieru, puszki, drewna, zapałek - technika dowolna. Warunek jest jeden, wyglądem musi przypominać ten z którego dokonano pierwszego zrzutu cichociemnych do okupowanego kraju w 1941 roku. Konkurs na model samolotu skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenu powiatu cieszyńskiego.

Do wzięcia udziału w konkursie zachęca Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Dębowcu. W tym roku obchodzimy 80. Rocznicę Pierwszego Zrzutu Cichociemnych do okupowanego kraju. Główne obchody już za nami (13.02), ale chcielibyśmy, aby cały ten rok upłynął pod znakiem cichociemnych. Dlatego też w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Gminy Dębowiec nie zabraknie propozycji związanych z tą tematyką. Na dobry początek zapraszamy do wzięcia udziału w powiatowym konkursie plastyczno-modelarskim “Zostań konstruktorem samolotu – operacja Adolphus – informuje Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Dębowcu. 

W nocy z 15/16 lutego 1941 roku w operacji “Adolphus” zrzutu dokonano z samolotu Armstrong Whitworth Whitley. Ten właśnie samolot ma stać się inspiracją do stworzenia modelu konkursowego. Wierne odwzorowanie, ale jednocześnie pomysłowe rozwiązania będą brane pod uwagę przy ocenie jury.  

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież z terenu powiatu cieszyńskiego. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie modelu przestrzennego dowolną techniką i dostarczenie go do siedziby ośrodka kultury lub Biblioteki w Dębowcu - tłumaczy GOKSiT.  

Szczegóły w regulaminie na stronie GOKSiT Dębowiec tutaj

 

red.  

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: