Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zostali "przyjaciółmi piłki"

Anna Skotnicka-Nędzka pełniąca funkcję wójta w Gminie Jaworze oraz Wójt Gminy Jasienica, Janusz Pierzyna zostali nagrodzeni tytułami „Przyjaciel Śląskiej Piłki”. Co to za tytuł?

Tytuł „Przyjaciel Śląskiej Piłki” przyznany został przez Podokręg Bielsko-Biała Śląskiego ZPN. Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas uroczystej gali z okazji 100-lecia Podokręgu Bielsko-Biała, jaką zorganizowano w sobotę 2 lutego w Bielskim Centrum Kultury. Okolicznościowymi medalami 100-lecia Podokręgu Bielsko-Biała wyróżnieni zostali wszyscy prezesi klubów grających w Podokręgu Bielkso-Biała oraz wielu działaczy zaś za wkład w rozwój piłki nożnej w Bielsku-Białej i powiecie bielskim wyróżnienie otrzymali prezydent miasta Jarosław Klimaszewski oraz starosta Andrzej Płonka.

„Przyjaciel śląskiej piłki” otrzymali wójtowie i burmistrzowie z powiatu bielskiego, Anna Skotnicka-Nędzka, Jacek Kaliński, Artur Beniowski, Janusz Pierzyna, Józef Caputa, Marian Trela, Antoni Byrdy, Marian Błachut i Janusz Zemanek.

– Z satysfakcją odebrałem tytuł, bo to wyraz uznania dla całego środowiska piłkarskiego naszej gminy oraz wsparcia, jakiego nasz samorząd udziela sportowi. Serdecznie podziękowałem w imieniu setek piłkarzy z kilkunastu naszych klubów. Mamy świadomość, że sport, jego uprawianie i udział w rozgrywkach ligowych, nie tylko przyczyniają się do promocji zdrowego stylu życia naszych mieszkańców, ale również do integracji lokalnych społeczności, skupionych wokół osiągnięć swoich drużyn. Stąd nasza szeroka pomoc dla klubów i samych sportowców – mówił wójt Janusz Pierzyna po uroczystym odebraniu tytułu.

Jak zauważają jasieniccy urzędnicy, w 2023 r. z budżetu Gminy Jasienica wsparcie dla klubów sportowych na organizację zajęć wyniosło 550 tys. zł, w tym na ten cel zaplanowano 570 tys. zł. Co roku na stypendia dla odnoszących sukcesy sportowców przeznaczane jest 90 tys. zł.

Każdego roku Gmina inwestuje w rozbudowę i modernizację infrastruktury sportowej, z myślą przede wszystkim o aktywności fizycznej dzieci i młodzież, ale również o tych mieszkańcach, którzy uprawiają sport na poziomie wyczynowym – podkreśla wójt Janusz Pierzyna. W tym roku m.in. zostanie wybudowane zaplecza socjalno-sportowe przy boisku do piłki nożnej w Mazańcowicach o wartości 3 280 000,00 zł, rozpoczyna się też budowa obiektu socjalnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i komunikacyjną oraz rozbiórką dwóch budynków przy klubie w Landeku o wartości 2 500 000,00 zł, z kolei na modernizację obiektów sportowych „orlik” na terenie gminy Jasienica wydanych zostanie 587 817 zł.

 

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: