Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Żołnierze w akcji

- W walce z żywiołem pomagało nam 20 żołnierzy, którzy przez dwie doby nieśli pomoc mieszkańcom terenów dotkniętych powodzią. Żołnierze byli do dyspozycji Skoczowa, ale pomagali również w Ustroniu. Niewykluczone, że będziemy zwracali się jeszcze o ich pomoc na przykład przy sprzątaniu i pracach związanych z zabezpieczaniem osuwisk – podkreśla Wydział Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Zarządzania Kryzysowego, który znajduje się w Starostwie Powiatowym w Cieszynie.

Dużym zaangażowaniem i pomocą wykazała się również Straż Pożarna. - Każda gmina zaopatruje mieszkańców w piasek, który dowożą strażacy. Od komendanta Straży Pożarnej otrzymaliśmy zapewnienie, że  wystarczy telefon do gminy, a piasek zostanie  dostarczony do posesji –  mówią pracownicy Wydziału i  dodają  - Firmy prywatne z Bielska Białej, a nawet Gdyni oferowały bezpłatny transport worków, już następnego dnia po złożeniu zamówieniu.

Również Śląski Zarząd Melioracji Oddział w Cieszynie sprowadzał worki w Katowic, jeszcze wczoraj  do dyspozycji mieszkańców było pięć tysięcy sztuk. Worki rozdawane były nieodpłatnie.

O tym, który region naszego powiatu ucierpiał w powodzi najbardziej Wydział Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Zarządzania Kryzysowego nie chce wyrokować. - Każdy ucierpiał na swój sposób. Kiedy zagrożenie minie, a wojewoda odwoła stan alarmowy i zwróci się do nas o sporządzenie protokołów,  z pewnością oszacowany zostanie stan  wszystkich strat – mówią pracownicy.

(bsk)
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: