Zobacz lokomotywę od środka

To będą już drugie Dni Techniki Kolejowej w Skoczowie. Już w sobotę na skoczowskim dworcu, na dzieciaków, z okazji ich święta, czeka wiele atrakcji.
W sobotę w Skoczowie startują dni miasta. Atrakcji wiele na rynku, ale i w innych częściach miasta będzie wiele wydarzeń. Jednym z nich są II Dni Techniki Kolejowej. To będzie ciekawa propozycja dla miłośników pociągów. A tych wśród dzieci nie brakuje.
Od środka będzie można zwiedzać kilka eksponatów taboru kolejowego – informuje Radosław Mrózek koordynator imprezy. Będzie się można poczuć jak prawdziwy maszynista, i w lokomotywie usiąść na jego fotelu.
 
Ale na imprezę zaproszone są nie tylko dzieci. Podczas akcji zaprezentowany zostanie specjalny system ACTS. Chodzi o możliwość załadunku i rozładunku towaru bez konieczności posiadania bocznicy kolejowej. System popularny na zachodzie Europy, w Polsce jednak jeszcze raczkuje. Polega on na tym, że ciężkie towary transportowane są pociągami za pomocą specjalnych kontenerów. To są popularne 'hakowce' – tłumaczy Mrózek.
 
 
 
 
Podczas Dni Techniki nie zabraknie stoisk PKP, mają być rozdawane gadżety. Ważnym punktem będzie także akcje informacyjne o tym, jak bezpiecznie zachować się na przejazdach kolejowych.
Jak informują organizatorzy będzie można z bliska zobaczyć m.in. maszynę torową – odśnieżarkę
Impreza w sobotę między 12.00 a 17.00. O godzinie 14.00 zaplanowano pokaz bez bocznicowego transportu kolejowego.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją