Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zobacz kielichy w Szczyrku

W malowniczym beskidzkim Szczyrku ks. Jan Byrt z Salmopolu przygotował atrakcję dla turystów. W kościele ewangelickim będzie można zobaczyć kielichy od zmarłego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, a od niedzieli od wicepremiera Holandii.

W parafii w Szczyrku-Salmopolu można podziwiać już trzy niezwykłe kielichy liturgiczne. - Jest to atrakcja na beskidzkim szlaku dla turystów, nie ukrywam, że upiększy też wnętrze naszego kościoła - dodaje ks. Jan Byrt. W szczyrku można zobaczyć kielich, który ks. Jan Byrt otrzymał od prezydenta RP - Lecha Kaczyńskiego, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego - Jerzego Buzka i wicepremiera Niderlandów - Andre Rouvoela, który został Szczyrbowskiej parafii przekazany w niedzielę.

- Cieszymy się bardzo z przekazanego nam wczoraj kielicha. Uroczystość odbyła się przy Ołtarzu Europejskim wybudowanym w Beskidach z kamieni z każdego państwa Europy. Delegacja 70 osobowa z Holandii z gazety Dagesblat wczoraj powróciła z nami do tradycji i na górze Kotarz zaśpiewaliśmy psalmy w tym naszym Salmopolu, a Salmopol to dawne Psalmopole. Jesteśmy wdzięczni Bogu ,że jako jedyna parafia w Polsce mamy takie wspaniałe kielichy komunijne - mówi z radością ks. Byrt.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: