Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zobacz Autobus Energetyczny

Był już w Skoczowie, Strumieniu i Cieszynie, teraz przyjedzie do Zebrzydowic i Goleszowa W czwartek 6.08.2015 r. w godzinach 9:00 - 17:00 przy Zamku w Zebrzydowicach a w Goleszowie w piątek, 7 sierpnia, w godz. 9.00 - 17.00 na placu przy Urzędzie Gminy będzie stacjonował ''autobus energetyczny'', w którym eksperci będą przekazywać aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną. Warto więc zarezerwować w tym dniu czas.

„Autobus Energetyczny” jest mobilnym centrum edukacyjno-informacyjnym. Celem projektu jest docieranie bezpośrednio do mieszkańców gmin i podnoszenie świadomości ekologicznej w szerokich grupach społecznych.  Eksperci jeżdżący autobusem tworzą grupę doradczą, która oferuje nieodpłatną, niezależną i najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną.

W czasie wizyty autobusu, eksperci będą udzielać porad, zaprezentują zainstalowane modele, przeprowadzą nieodpłatne szkolenia w urzędach gmin, szkolenia dla przedsiębiorców, warsztaty dla uczniów, a ponadto będą organizowane ciekawe konkursy, w których będzie możliwość wygrania gadżetów projektowych.

Autobus jest wyposażony w modele, tablice, makiety prezentujące rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej. Jest w nim m.in.:

  • model energooszczędnego okna, model oszczędzania wody, energooszczędnego oświetlenia,
  • model przegrody zewnętrznej, rekuperatora,
  • model prezentujący rozwiązania dla energetyki wiatrowej,
  • model prezentujący system efektywnego zarządzania kosztami energii w szkole,
  • model prezentujący nowoczesne rozwiązania dla infrastruktury wodno - ściekowej,
  • model oświetlenia zewnętrznego, model kolektora słonecznego, model ogniwa fotowoltaicznego.

Głównym celem kampanii, prowadzonej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A, jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie zmian klimatu, przyczyn zachodzenia tych zmian, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego z odbiorców kampanii do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: