Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znowu podziel się nartami

Rusza sezon narciarski, rusza więc i po raz kolejny projekt  Parafii Ewangelickiej w Szczyrku „Podziel się nartami”

 

- Znowu zbieramy sprzęt narciarski i przekazujemy tym, którzy nie maja możliwości a chcą się nauczyć jeździć na nartach. – informuje ks. Jan Byrt z parafii na Salmopolu, pomysłodawca akcji. Duchowny przypomina, że w zeszłym sezonie dużo nart i butów podarowano dzieciom z Ukrainy, które tez chciały spróbować jazdy na nartach.

- W tym roku pierwsze narty i buty od ofiarodawcy podarowaliśmy małemu Kacprowi, bo to było jego marzenie. I to było bardzo ciekawe, bo tuż przed nabożeństwem niedzielnym ja już wychodziłem do kościoła kiedy podszedł do mnie ojciec małego Kacperka, czy jak ktoś będzie ofiarował małe nartki czy mógłbym o Kacperku pamiętać. Zapytałem o wielkość buta i nart i odpowiedział ze narty w granicach  90 cm do 1 metra max – mówi ks. Byrt. Jak się okazało, zaskoczenie przyszło już po mszy - kiedy kończyliśmy nabożeństwo w Szczyrku patrzę a tutaj przychodzi ofiarodawca z takimi nartami i butami . Pomyślałem -Boże my nie zdążymy nawet pomyśleć a ty realizujesz już bo jest zima – dodaje duchowny

Przez cały sezon narciarski potrwa akcja zbierania nart. Jak przypomina duchowny w lecie prowadzony był podobny projekt, tylko dotyczył jednośladów – „podziel się rowerem”

Red.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: