Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znowu piłki w akcji

Ks. Byrt z parafii ewangelickiej w Szczyrku rusza z kolejną akcją związaną ze sportem. - Chcemy aby dzieciaki, które wyjdą z nabożeństwa ekumenicznego które odbędzie 16.06 z parafii ewangelickiej otrzymają piłkę i aby zaprosiły swoich rówieśników do gry, by tworzyły drużyny, by odeszły choć na czas Mistrzostw Europy od komputerów a zaczęły grać wspólnie na podwórku w piłkę nożną – mówi duchowny

Jak informuje, w środę (5.06) Parafię odwiedziła Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janina Żagań. Przyjechała do Parafii ewangelickiej z piłkami dla dzieci, które parafia zamierza rozdać dzieciom w czasie ekumenicznego nabożeństwa 16.06 o godz. 11.00 .
Parafia piłki zbiera od dwóch miesięcy w związku z rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej. - Teraz bardzo mało się widzi dzieciaków grających na podwórkach w piłkę i dlatego nasz projekt. Ap Paweł zachęca w kilku miejscach o sportu i my też w Parafii to czynimy poprzez takie projekty. Projekt wsparł piłkami Prezydent RP Andrzej Duda i samorządowcy , wojewoda Śląski i burmistrzowie Szczyrku i Wisły oraz Prezydent Bielska Białej – cieszy się ks. Byrt.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: