Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Znów będą czytać nad Olzą

Już 27 maja rozpocznie się kolejna, dwunasta już edycja Międzynarodowego Festiwalu Czytania Nad Olzą. Jakie atrakcje w Cieszynie i Czeskim Cieszynie będą czekać na miłośników literatury?

Uroczysta inauguracja festiwalu odbędzie się 27 maja o godzinie 10:00 w Kawiarni Literackiej Avion w Czeskim Cieszynie. Czytanie nad Olzą zakończy się 2 czerwca w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, gdzie odbędzie się spektakl teatralny dla dzieci zatytułowany "Wendy" na podstawie powieści "Piotruś Pan".

W trakcie kilku dni uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w spotkaniach autorskich (nad Olzę przyjadą Grażyna Bąkiewicz, Michał Rusinek, Daniel Kaczmarczyk, Petr Stančík i Jezevec Chrujda), a ponadto obejrzeć inne sztuki teatralne - wynika to z faktu, iż termin "Czytania nad Olzą" pokrywa się z XXIX Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym "Bez Granic".

Organizatorami festiwalu jest Biblioteka Publiczna w Cieszynie oraz Biblioteka Publiczna w Czeskim Cieszynie. Wszelkie szczegóły wydarzenia dostępne są na wydarzeniu na Facebooku (LINK) oraz na poniższym plakacie.

Nad wydarzeniem objęliśmy patronat medialny.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: