Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zniżki niezgodne z ustawą

Od 1 lutego weszła w życie nowelizacja ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jest ona podstawą prawną wszystkich uchwał dotyczących gospodarki odpadami.

Zgodnie z nowelizacją okazuje się, że nieważna jest część uchwały Rady Miejskiej w Strumieniu dotycząca niższej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla rodzin wielodzietnych.

Przypomnijmy, że cześć tej uchwały została uchylona decyzją Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach w dniu 19 marca. Co to oznacza dla mieszkańców?  - właściciele nieruchomości, którzy dotychczas korzystali ze zniżki są zobowiązani w terminie do 14 dni złożyć korektę deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi uwzględniając stawkę 7 zł od osoby za miesiąc w przypadku selektywnego zbierania odpadów lub 14 zł, kiedy odpady nie są segregowane. – informują urzędnicy strumieńskiego urzędu.

Trzeba też pamiętać, że korekta obowiązuje od 1 lutego 2015 w związku z tym, te rodziny, które już uiściły opłatę za I kwartał zobowiązane są do uregulowania powstałej różnicy między dokonaną wpłatą a kwotą wynikającą z korekty deklaracji. Mieszkańcy, którzy korzystali z tych zniżek, zostali poinformowani o zmianach drogą pocztową.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-04-19 10:34:24
krzys54: No tak,jeżeli chodzi o kase to zawsze wszystko mają niezgodne z ustawą,brawo PO.Nic nie umiecie zrobic tylko zwykłym ludziom uprzykrzyc życie.
2015-04-19 12:37:27
Malkontent: Polityka prorodzinna w wydaniu Peło
2015-04-19 14:03:40
krzys54: obiecje \"PO\" jak zawsze przed wyborami,tak jak z ulgą prorodzinną,tylko do końca nie powiedzieli prawdy że wiekszosc i tak tego nie dostanie,tak samo jak zatrudnianie ludzi na umowy śmieciowe oraz zlecenie za 4.5.
2015-04-19 16:13:03
alternatywy 5: sPOko! Dobry klimat dla rodziny będzie się rozwijał - zapewnił naczelny dziciorób. Twierdzi też, że prowadzona przez państwo polityka prorodzinna jest najlepsza w historii Polski. <br />Jak komuś mało, to niech sobie wygrzebie ze śmietnika, oczywiście niech sobie nie myśli, że to nie będzie nieopodatkowane! <br />Budżet Kancelarii Prezydenta na obecny rok wynosi 168 mln zł i jest uplasowany na czwartym miejscu - jako z najkosztowniejszych przywódców w Europie - he,he<br />To mówiłem ja ? Jarząbek
2015-04-19 21:03:27
as355: Tak się zastanawiam ile kosztuje wychowanie dziecka ,a ile tej zniżki na wielodzietność bo nie wiem ,,,za co się zabrać .I tu przyszła mi na myśl sprawa sztucznego zapłodnienia ,chętnie dopomogę jakieś pani jak chce mniej płacić za śmieci ,co naturalne to dobre .
2015-04-19 21:32:59
marian1951: Ten kto daje i odbiera to się w piekle poniewiera.Chcieli dobrze a wyszło jak zwykle.
2015-04-19 23:01:22
Optimist: Tylko 7 zł od osoby na miesiąc. Powinni być zadowoleni, że Strumień nie wziął przykładu z Cieszyna, gdzie było ponad 8 zł od osoby miesięcznie, a teraz nowy pan i władca wymyślił podwyżkę o 2 złote. Jakim cudem, skoro firma wygrała przetarg na odbiór odpadów i zarabia na tym. Zresztą ta sama firma odbiera odpady ze Skoczowa, a tam stawki były niższe.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: