Zniszczoł z punktami, wygrana Fettnera

Ma czego żałować Aleksander Zniszczoł. Wiślanin mógł nawiązać rywalizację z czołową "10" w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen, ale skok w rundzie finałowej uniemożliwił mu podjęcie walki.

Wiele wskazywało na to, że Aleksander Zniszczoł zostanie najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni im. Paula Ausserleitnera, ponieważ na półmetku zmagań, po skoku na odległość 128,5 m, plasował się na 13. pozycji. Jednak w rundzie finałowej wylądował aż siedem metrów bliżej i ukończył zmagania na 16. miejscu, zaraz za plecami Stefana Huli.

Niestety, punktów nie wywalczył drugi z zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, Paweł Wąsek, któremu awans do drugiej serii umknął o zaledwie 0,8 pkt. W sobotnim konkursie zwyciężył reprezentant Austrii - Manuel Fettner. W niedzielę odbędą się kolejne zmagania w Bischofshofen.