Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zniszczoł w składzie na 67. Turniej Czterech Skoczni!

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na zbliżający się dużymi krokami Turniej Czterech Skoczni. Biało-czerwoni otrzymali na niemiecko-austriacką imprezę dodatkowe miejsce, ze względu na dobre wyniki Aleksandra Zniszczoła w Pucharze Kontynentanlnym. To właśnie zawodnik wiślańskiego klubu dołączy do skoczków z kadry A i zobaczymy go już w akcji podczas kwalifikacji w Oberstdorfie (29.12).

Stefan Horngacher nie sprawił niespodzianki przy powołaniach na 67. TCS. Trzon polskiej ekipy tworzą Piotr Żyła (2. w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata) oraz Kamil Stoch, który zwyciężył w dwóch poprzednich edycjach turnieju. Oprócz nich powołani zostali: Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula, Maciej Kot oraz Aleksander Zniszczoł.

Ostatni z tego grona wywalczył dla Polski siódme miejsce startowe podczas TCS. 24-latek uczynił to dzięki dobrym wynikom w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Ruce i Lillehammer. Dlatego też austriacki szkoleniowiec nie mógł pominąć Zniszczoła przy powołaniach.

Powołania, na konkursy Pucharu Kontynentalnego, ogłosił także Maciej Maciusiak – trener kadry B. W pięcioosobowym składzie zaszła tylko jedna zmiana. Za wyżej wspomnianego Zniszczoła, w Engelbergu oraz Klingenthal zobaczymy na belce startowej Przemysława Kantykę. Resztę składu tworzą: Tomasz Pilch, Paweł Wąsek (obaj są zawodnikami WSS Wisła), Klemens Murańka oraz Andrzej Stękała.


AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: