Zniszczoł najwyżej spośród biało-czerwonych

Za nami drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego na Paul-Ausserleitner-Schanze w Bischofshofen. W niedzielne dopołudnie, podobnie jak to miało miejsce we wczorajszych zmaganiach, dominowali reprezentanci gospodarzy, a spośród Polaków najlepiej zaprezentował się Aleksander Zniszczoł – wiślanin zajął 11. miejsce.

- Fajnie wrócić do rywalizacji. Dobre skoki dają satysfakcję – napisał Aleksander Zniszczoł na swym fanpage’u, po wczorajszym konkursie, który ukończył zaraz za podium (pisaliśmy tutaj). 25-letni skoczek potwierdził, że do Austrii przybył z formą, zajmując dzisiaj 11. pozycję. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem podczas niedzielnej rywalizacji w Bischofshofen.

Wiele wskazywało na to, że to Andrzej Stękała uplasuje się wyżej od Zniszczoła, gdyż na półmetku zmagań zajmował 4. miejsce z niewielką stratą do podium. Niestety, w rundzie finałowej popsuł swój skok – 114,5 m – i spadł aż do trzeciej „10”. Spośród Polaków punktowali również Klemens Murańka (14.) oraz Paweł Wąsek (22.).

Niedzielne zmagania na Paul-Ausserleitner-Schanze, podobnie jak to miało miejsce we wczorajszym konkursie, zdominowali Austriacy. Ze zwycięstwa radował się Clemens Aigner, drugi był Clemens Leitner, a na najniższym stopniu podium stanął Stefan Huber.

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich, Bischofshofen, 12.01.2020:

1. Clemens Aigner (AUT) 142 m / 136,5 m / 266.7 pkt.