Zniszczoł na podium!

W sobotni wieczór napłynęły do nas miłe wieści z Lillehammer, gdzie odbyła się inauguracja Pucharu Kontynentalnego 2023/24. Aleksander Zniszczoł (na zdj.) stanął na podium w premierowym konkursie.

Pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego 2023/24 i na podium nie zabrakło reprezentanta Polski. Aleksander Zniszczoł zajął 2. miejsce w sobotnim konkursie na skoczni dużej w Lillehammer (HS140). Wiślanin, który ma za sobą już trzy występy w obecnej edycji Pucharu Świata, po skokach na odległość 134,5 oraz 132 m stracił niecałe trzy punkty do triumfatora z Niemiec – Luci Rotha.

W sobotnim konkursie wystąpili także pozostali dwaj zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego - Kacper Juroszek i Tomasz Pilch. O pechu może mówić Juroszek, ponieważ istebnianin zakończył pierwszą serię konkursową na 32. pozycji, a do awansu do rundy finałowej zabrakło zaledwie dwóch punktów. Nieco niżej został sklasyfikowany Pilch – wiślanin zajął 46. miejsce.