Zniszczoł kończy sezon wygraną!

Hat-trick Aleksandra Zniszczoła, który w niedzielę sięgnął po trzecie zwycięstwo z rzędu w Pucharze Kontynentalnym. Wiślanin uplasował się w końcowej klasyfikacji generalnej na drugiej pozycji, a dzięki dobrej postawie w ostatnich konkursach wywalczył dodatkowe miejsce startowe dla Polski na pierwsze zawody Letniego Grand Prix 2019.

Polacy, tak samo jak wczoraj, władnęli na skoczni w Czajkowskim. Zniszczoł, który na półmetku był trzeci, w drugiej serii osiągnął 133,5 m, co pozwoliło mu pokonać zarówno Andrzeja Stękałę (lider po pierwszej serii) oraz Fredrika Villumstada. Wiele wskazywało na to, że Paweł Wąsek dopisze sobie 50 punktów za zajęcie czwartego miejsca, ale ustronianin został zdyskwalifikowany.

Zniszczoł, po dzisiejszym konkursie, awansował w "generalce" Pucharu Kontynentalnego na drugie miejsce i jest pierwszym Polakiem, któremu udało się zakończyć ten cykl w pierwszej "3". Dzięki dobrej postawie w końcówce tego sezonu, 24-latek wywalczył dla Polski dodatkowe miejsce startowe na pierwsze zawody Letniego Grand Prix 2019.