Zniszczoł i Żyła na podium!

Aleksander Zniszczoł (na zdj.) zajął drugie miejsce, a Piotr Żyła stanął na najniższym stopniu podium w sobotnim konkursie indywidualnym Letniego Grand Prix. Na skoczni Skalite (HS104) w Szczyrku triumfował Bułgar Władimir Zografski.

- Na treningu nie skakałem zbyt dobrze, ale w konkursie już się powiodło. W pierwszej serii było ciężko ze względu na wiatr – kręciło nami. Później już warunki były korzystniejsze i powiodło się to wykorzystać. Chociaż liczyłem na jeszcze dłuższy skok, ale i tak jestem zadowolony – przyznał Piotr Żyła w rozmowie dla TVP Sport.

Wiślanin plasował się tuż za pierwszą „3” na półmetku zmagań po skoku na odległość 97 metrów. Żyła poprawił się znacznie w rundzie finałowej, w której uzyskał 103 m, dzięki czemu zakończył zmagania na najniższym stopniu podium. Na 2. miejscu uplasował się Aleksander Zniszczoł – zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego poprawił „życiówkę” w ramach Letniego Grand Prix. 29-latek pozostaje najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w klasyfikacji generalnej cyklu.