Zniszczoł i Wąsek z najlepszymi występami w sezonie!

Zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, podobnie jak w środowym konkursie w Innsbrucku, w komplecie zameldowali się w rundzie finałowej podczas sobotniej rywalizacji w Bischofshofen. Najwyżej z nich uplasował się Aleksander Zniszczoł (na zdj.).

Aleksander Zniszczoł bez większych problemów awansował do rundy finałowej, pokonując Kristoffera Eriksena Sundala w pierwszej serii konkursowej. Wiślanin wylądował dwanaście metrów dalej (124,5 m) od reprezentanta Norwegii. O szczęściu mogli mówić pozostali dwaj zawodnicy WSS Wisła – Paweł Wąsek znalazł się w gronie „szczęśliwych przegranych”, a Piotr Żyła uzyskał tylko 117,5 m i o włos pokonał Marco Woergoettera z Austrii, bo o zaledwie 0,3 pkt.

Wszyscy nasi zawodnicy wylądowali dalej w rundzie finałowej, a Zniszczoł pokonał granicę 130 metrów – 131,5 m. 29-latek zakończył rywalizację na 16. miejscu, a Wąsek uplasował się dwie lokaty niżej. To najlepsze występy dla obu zawodników w obecnej edycji Pucharu Świata. Żyła powiększył swój dorobek punktowy o dwa oczka, kończąc konkurs na 29. pozycji.

- W drugiej serii miałem dużo lepszy timing, przez co wylądowałem dalej w drugiej serii. Widać, że ta „10” jest osiągalna. Co pomogło? Z pewnością złapałem oddech przed miesiącem w Pucharze Kontynentalnym, a także zacząłem czuć pozycję, a to u mnie jest najważniejsze, bo nie jestem siłowym skoczkiem i bazuję na technice – przyznał Zniszczoł w rozmowie dla stacji Eurosport.