Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zniszczoł dwukrotnie w pierwszej "10"

Za nami trzy konkursy Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Za Atlantykiem najlepiej z biało-czerwonych spisał się Aleksander Zniszczoł, który w drugim konkursie uplasował się na 5. miejscu, a w niedzielę zakończył zmagania pod koniec pierwszej "10".

Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego dzięki udanym zawodom w Stanach Zjednoczonych, podskoczył na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Zniszczoł tylko w pierwszym konkursie uplasował się poza pierwszą "10", zajmując 11. miejsce. Były to także jedyne zawody w Iron Mountain, w których inny Polak uplasował się wyżej od niego – Andrzej Stękała był ósmy.

Zniszczoł w drugim sobotnim konkursie był bliski podium. Zajął piątą pozycję ze stratą niecałych siedmiu punktów do trzeciego Markusa Schiffnera. Niedzielne zmagania zakończył na dziewiątym miejscu.

Z pozostałych podopiecznych Macieja Maciusiaka, zmagania w USA najlepiej będzie wspominać wcześniej wspomniany Stękała, który dwukrotnie sięgnął po punkty. Jak już wyżej wspomnieliśmy, w pierwszym konkursie zajął ósme miejsce, a dzisiaj zamknął drugą "10". Przemysław Kantyka i Klemens Murańka zyskali po kilkanaście punktów.

Trzy konkursy i trzech różnych zwycięzców. W sobotę z wygranych cieszyli się Pius Paschke oraz Thomas Aasen Markeng. Z kolei dzisiaj ze stu punktów radował się Marius Lindvik.

Klasyfikacja generalna Pucharu Kontynentalnego:
1. PEDERSEN Robin (Norwegia) 535 pkt.
2. LINDVIK Marius (Norwegia) 531
3. AIGNER Clemens (Austria) 513
4. PASCHKE Pius (Niemcy) 507
5. HAMANN Martin (Niemcy) 463
6. ZNISZCZOŁ Aleksander 432
29. WĄSEK Paweł 146
36. STĘKAŁA Andrzej 133
49. MURAŃKA Klemens 83
73. KANTYKA Przemysław 31
91. PILCH Tomasz 4

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: