Zniszczoł dwukrotnie w pierwszej "10"

Za nami trzy konkursy Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Za Atlantykiem najlepiej z biało-czerwonych spisał się Aleksander Zniszczoł, który w drugim konkursie uplasował się na 5. miejscu, a w niedzielę zakończył zmagania pod koniec pierwszej "10".

Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego dzięki udanym zawodom w Stanach Zjednoczonych, podskoczył na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Zniszczoł tylko w pierwszym konkursie uplasował się poza pierwszą "10", zajmując 11. miejsce. Były to także jedyne zawody w Iron Mountain, w których inny Polak uplasował się wyżej od niego – Andrzej Stękała był ósmy.

Zniszczoł w drugim sobotnim konkursie był bliski podium. Zajął piątą pozycję ze stratą niecałych siedmiu punktów do trzeciego Markusa Schiffnera. Niedzielne zmagania zakończył na dziewiątym miejscu.

Z pozostałych podopiecznych Macieja Maciusiaka, zmagania w USA najlepiej będzie wspominać wcześniej wspomniany Stękała, który dwukrotnie sięgnął po punkty. Jak już wyżej wspomnieliśmy, w pierwszym konkursie zajął ósme miejsce, a dzisiaj zamknął drugą "10". Przemysław Kantyka i Klemens Murańka zyskali po kilkanaście punktów.

Trzy konkursy i trzech różnych zwycięzców. W sobotę z wygranych cieszyli się Pius Paschke oraz Thomas Aasen Markeng. Z kolei dzisiaj ze stu punktów radował się Marius Lindvik.