Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Znasz swoje prawa?

Prawo do informacji, prawo do intymności i godności, prawo do dokumentacji. Wiesz, jakie są Twoje prawa jako pacjenta?

Ruszyła kolejna edycja kampanii społecznej Rzecznika Praw Pacjenta pt. „Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina”. Składa się ona z trzech odcinków spotów telewizyjnych, radiowych, reklamy prasowej oraz internetowej.

Kampania skierowana jest do osób, które spotykają się z problemami oraz wyzwaniami korzystając z opieki zdrowotnej. Kampania ma na celu podniesienie poziomu świadomości pacjentów w kwestii przysługujących im praw, w tym informacji i pomocy wyspecjalizowanych instytucji.

odcinek 1 opowiada o prawie pacjenta do informacji oraz prawie pacjenta do wyrażenia zgody na udzielenie świadczeń zdrowotnych

 

odcinek 2 opowiada o prawie pacjenta do intymności i godności oraz prawie pacjenta do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego

 

odcinek 3 opowiada o prawie pacjenta do dokumentacji medycznej

 

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-11-06 11:18:02
crank: Pacjent może i ma \"prawo\" do dostępu do dokumentacji medycznej, ale jest to czysta teoria. Dokumentacji papierowej prawie nigdy pacjent nie dostaje do ręki, a komputerowa jest całkowicie niedostępna. Przy leczeniu chorób przewlekłych u specjalistów dawno zaniechano informacji dla lekarzy kierujących, na ogół rodzinnych, którzy kontynuują leczenie pacjenta i przepisują leki na podstawie ustnych informacji od samego pacjenta.
2016-11-06 13:48:11
milija: Tak czysta teoria, pacjent ma prawo, jeśli to tylko do czekania w kolejkach. O ile wiem miał być jakiś zintegrowany system, po to żeby informacja dla lekarzy i pacjentów była natychmiast dostępna i guzik z tego wyszło. Trudno oczekiwać od starszej schorowanej osoby znajomości wszystkich procedur medycznych.
2016-11-06 16:33:59
maruda.pl: Raz w prawo raz w lewo byle do żłobu !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: