Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Znany biegacz narciarski trenerem Polaków

W kuluarach spekulowano o tym od dawna, ale dopiero dziś otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie. Lukas Bauer - trzykrotny medalista olimpijski - poprowadzi polskich biegaczy narciarskich.

Lukas Bauer jest jednym z najsłynniejszych postaci tejże dyscypliny. Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie wywalczył brązowy medal, a cztery lata później w Vancouver dołożył do dorobku jeszcze dwa srebrne krążki. - Cieszymy się, że Lukas zdecydował się podjąć rękawicę i współpracować z nami do najbliższych Igrzysk Olimpijskich. Jest to niewątpliwie świetny zawodnik, ale także wysokiej klasy specjalista, co potwierdziła między innymi nagroda Najlepszego Dyrektora Zespołu VISMA Classic 2018/19. Lukas będzie odpowiedzialny za Kadrę Narodową A Mężczyzn i jej wyniki, ale liczymy również, że będzie to impuls dla całego środowiska biegowego – przyznał Apoloniusz Tajner, Prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Czech podpisał z Polskim Związkiem Narciarskim kontrakt, który będzie obowiązywał do najbliższych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, a te odbędą się w 2022 roku.

 

Bardzo cieszę się z oferty otrzymanej od Polskiego Związku Narciarskiego, żeby zostać trenerem Kadry Narodowej A Mężczyzn w Biegach Narciarskich, której liderem jest Maciej Staręga. Jestem w pełni zmotywowany, aby wykorzystać moje doświadczenie jako zawodnik oraz szef mojego maratońskiego zespołu i pomóc polskim biegaczom w osiąganiu coraz lepszych rezultatów. Moim celem jest przywrócenie Maćka Staręgi do czołówki światowej i regularnego punktowania w "30" Pucharu Świata. Chcę zbudować silny, polski zespół na nadchodzące Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie – stwierdził nowy szkoleniowiec polskich biegaczy.

Przypomnijmy, że w kadrze A znaleźli się także zawodnicy z naszego regionu. Oprócz ww. Staręgi (UKS Rawa Siedlce), do składu zostali powołani:

  • Dominik Bury – MKS Istebna
  • Kamil Bury – MKS Istebna
  • Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka
  • Dawid Damian – KS Jedność Nowy Sącz*
  • Michał Skowron – MKS Karkonosze*

*- ich powołanie musi potwierdzić sztab szkoleniowy

AP/PZN

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: