Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Znamy wyniki budżetu partycypacyjnego w Ustroniu

Urząd Miasta w Ustroniu opublikował wyniki głosowania na budżet obywatelski, który będzie realizowany w 2019 roku. Kwota dofinansowania dla każdego z dziewięciu osiedli wynosiła 40 tys. złotych.

Do realizacji zostało wybranych 13 projektów. Największa liczba zostanie zrealizowana w Ustroniu Polanie, bo aż 4 z 5 zgłoszonych propozycji obywatelskich zmieściło się w budżecie. Poza badaniem czystości wody w Wiśle i jej dopływach, zakupiona będzie tablica interaktywna, narty biegowe oraz cieszyńskie stroje ludowe do Szkoły Podstawowej nr 3 (ten ostatni projekt nie otrzymał pełnej kwoty dofinansowania – zamiast wnioskowanych 10 tys. zł szkoła otrzyma 6 151 zł.).

Trzy z czterech zgłoszonych projektów będą prowadzone w Nierodzimiu i wszystkie dotyczą uprawiania sportu przez mieszkańców. Poza kontynuowaniem modernizacji siłowni, ruszy program nauki pływania „Pływamy jak rybki w wodzie” oraz „Nierodzim na sportowo”, zakładający modernizację boisk przy Szkole Podstawowej nr 6.

W Ustroniu Górnym zgłoszone zostały trzy propozycje mieszkańców, a zrealizowane zostaną dwie z nich. Dotyczą one SP nr 1, a konkretnie zakupu wyposażenia do kuchni oraz pracowni robotyki.

W pozostałych dzielnicach wybór obywatelski padł na pojedyncze projekty. W Hermanicach odnawiane będą dwa krzyże zabytkowe, w Lipowcu remont przejdzie budynek Ochotniczej Straży Pożarnej, w Ustroniu Poniwcu odbywać się będą zajęcia na basenie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a w Ustroniu Dolnym powstanie siłownia plenerowa.

Jak zauważa Ireneusz Staniek, Sekretarz Miasta- ilość projektów w porównaniu z poprzednimi latami jest bardzo porównywalna. Teraz zmieniliśmy formę głosowania - wcześniej mieliśmy głosowanie zarówno elektroniczne, jak i tradycyjne, teraz przeszliśmy tylko na wersję elektroniczną. Zagłosowało 1850 mieszkańców Ustronia. Ten trend jest coraz wyższy, bo jest świadomość mieszkańców, że ich projekty, ich wybory są w społeczeństwie ważne. 

(Rogers)

 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: