Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Znamy skład reprezentacji Polski na FIS Grand Prix w Wiśle

Trener kadry polskich skoczków narciarskich Łukasz Kruczek przedstawił dziś nazwiska trzynastu zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj w zbliżających się wielkimi krokami konkursach FIS Grand Prix w Wiśle (1-3 sierpnia). Poza Polakami do zawodów zgłosiło się 16 reprezentacji z całego świata.

Tegoroczna edycja FIS Grand Prix w skokach narciarskich rozpoczęła się w miniony weekend w niemieckim Hinterzarten. Polscy zawodnicy zaprezentowali się dobrze, aż czterech z nich uplasowało się w czołowej 15. konkursu indywidualnego. Poniedziałek przeznaczony był na regenerację, natomiast już dziś nasi skoczkowie stawili się na porannych treningach na Wielkiej Krokwi (zawodnicy z okolic Zakopanego) oraz w Wiśle Malince (zawodnicy z Beskidów). – Oba treningi udało się przeprowadzić. W Zakopanem pogoda dopisała i wiatr nie przeszkadzał, natomiast w Wiśle wichura na chwilę wstrzymała skoki, jednak ostatecznie trening udało się dokończyć. Wszyscy zawodnicy są zdrowi i zdolni do treningu – relacjonuje trener Łukasz Kruczek.

We wtorek (30 lipca) poznaliśmy oficjalny skład reprezentacji Polski na FIS Grand Prix w Wiśle. W czwartkowych treningach i kwalifikacjach wystąpią: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Jan Ziobro, Bartłomiej Kłusek, Klemens Murańka, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Krzysztof Leja oraz Andrzej Zapotoczny. Dla 17-letniego Lei będzie to debiut w zawodach tej rangi międzynarodowej. – treningi nie miały wpływu na wybór składu, ponieważ ten został już wcześniej wybrany. Mieliśmy tylko wątpliwości co do jednego nazwiska, ale ostatecznie zdecydowały wyniki FIS Cupu w Szczyrku – komentował Kruczek.

Polscy skoczkowie nie pojawią się na skoczni aż do czwartku, ale to nie oznacza, że będą odpoczywać. – Wykonujemy teraz mocny trening, ćwiczymy elementy motoryki i siły na sali gimnastycznej. Naszym celem jest zima i to do niej się przygotowujemy – zaznacza trener polskiej kadry.

Od czwartku 1 sierpnia do soboty 3 sierpnia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince odbywać się będą zawody FIS Grand Prix z udziałem 71 skoczków z 17 krajów. W piątek wieczorem przeprowadzony zostanie konkurs drużynowy, a dzień później – wieczorne zawody indywidualne. W piątek o godzinie 10:30 kadra spotka się z kibicami podczas otwartego treningu na hali sportowej w centrum Wisły. 

źródło: mat.pras
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: