Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Znamy skład kadry na PŚ

Trener Łukasz Kruczek przedstawił listę nazwisk składu polskiej kadry na Puchar Świata w Wiśle. Tymczasem na obiekcie w Malince ostatnie przygotowania. Ubijany jest m.in. śnieg na rozbiegu skoczni. A organizatorzy szukają... flagi Korei Południowej, bo pierwszy raz zawodnicy z tego kraju pojawią się w Wiśle.
Trener Łukasz Kruczek ustalił już skład kadry polskich skoczków narciarskich na zawody Pucharu Świata w Wiśle, które zostaną rozegrane w dniach 8-9 stycznia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. We wtorkowych treningach i kwalifikacjach udział weźmie jedenastu polskich zawodników.
 
Będą to:Kamil Stoch,Maciej Kot, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, Piotr Żyła, Stefan Hula, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro, Bartłomiej Kłusek, Łukasz Rutkowski.
 
Tymczasem na skoczni trwają ostatnie przygotowania do zawodów. Mimo obaw, śniegu na obiekcie jest wystarczająca ilość. Magazynowaliśmy go w ostatnich dniach – przyznaje Andrzej Wąsowicz wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego.
 
 
 
Na zawody Pucharu Świata w Wiśle zgłosiło się osiemnaście krajów. Nowością jest to, że pierwszy raz pojawią się u nas zawodnicy z Korei Południowej. Musimy szukać flagi tego kraju – dodaje z uśmiechem Wąsowicz.
 
Jak dodaje prezes, w Wiśle spodziewani są wszyscy najlepsi skoczkowie. Po turnieju Czterech Skoczni zaawizowali swój przyjazd. Czekaliśmy na to pięć lat, organizowaliśmy zawody mniejszej rangi. Ich dobra organizacja skutkuje tym, że wreszcie mamy u siebie Puchar Świata – przyznaje Wąsowicz. Organizatorzy przygotowani są na przyjęcie około siedmiu tysięcy kibiców.
 
Program zawodów dzisiaj, we wtorek przewiduje 2 serie treningowe. To od godziny 16.00. O godzinie 18.00 odbędą się kwalifikacje. O godzinie 19.30 natomiast w amfiteatrze odbędzie się ceremonia wręczenia numerów startowych. Godzinę wcześniej w tym samym miejscu rozpocznie się koncert Kamila Bednarka wraz z zespołem.
 
Patronem medialnym Pucharu Świata w Wiśle Malince jest Portal Śląska Cieszyńskiego OX.pl Zobacz też materiał: Bednarek na rozgrzewkę
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: