Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Znamy Najlepszego Dzielnicowego Powiatu Cieszyńskiego 2019

Po raz kolejny, jak każdego roku, wyłoniono Najlepszego Dzielnicowego Powiatu Cieszyńskiego. Tegorocznym laureatem konkursu został sierż. szt. Kamil Przewieźlik.

Zwycięzca okolicznościową statuetkę dyplom oraz gratulacje odebrał w czwartek (25.06.2020 r.) z rąk Mieczysława Szczurka, Starosty Cieszyńskiego, Janiny Żagan, Wicestarosty, Stanisława Kubiciusa, Przewodniczącego Rady Powiatu Cieszyńskiego oraz mł. insp. Jacka Stelmacha, Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Cieszyńskiego.

- Serdecznie gratuluję Panu uznania za ofiarną pracą na rzecz utrzymania ładu i porządku publicznego, jak również za przyjazne podejście do mieszkańców, dzięki któremu niewątpliwie poprawia się pozytywny wizerunek Policji oraz za otrzymane zaufanie do pełnienia tej odpowiedzialnej służby – powiedział Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Sierż.szt. Kamil Przewieźlik służbę w Policji pełni już od ponad 8 lat. Od ponad trzech lat pracuje w Zespole Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Jego rejon służbowy obejmuje dzielnicę nr 1 (Boguszowice, Marklowice, Frysztackie Przedmieście) Już wielokrotnie, i to z sukcesami, reprezentował cieszyńskich policjantów. W 2018 roku wygrał wojewódzkie eliminacje do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2018”. Miesiąc później razem z st. sierż. Adrianem Piechulskm z KPP Zawiercie stworzyli najlepszy duet i wygrali Ogólnopolskie Zawody Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2018” okazując się najlepszą drużyną w kraju.

red./mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

18
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-25 12:35:36
krzysztof.mm: a już jutro całą dzielną ekipę powiatowych policjantów plus solidne posiłki z centrali MSW będziemy mogli oglądać w Skoczowie w roli m i l i c j a n t ó w, w mundurach i po cywilnemu, w spektaklu pt. "Każdy ma prawo głosu pod warunkiem, że jest to głos prawidłowy" według powieści George'a Orwella "Folwark Zwierzęcy" - w roli głównej sam Andrzej D u d a, zwycięzca zawodów o tytuł "Największej P o r a ż k i RP"
2020-06-25 14:04:24
kulson: Z wyrazami gratulacji i uznania dla Pana Kamila, niewątpliwie jest to wyróżnienie i docenienie ze strony przełożonych (podniesienie motywacji w pracy, ze strony polityki Komendy Powiatowej).
2020-06-25 14:09:55
kulson: Tytuł Dzielnicowego Roku/Najlepszego Dzielnicowego Powiatu jest nie tylko wyróżnienie ze strony przełożonych, czego nie dostrzegają sami funkcjonariusze, TYTUŁ TEN STANOWI RÓWNIEŻ pewien kredyt zaufania udzielany MIESZKAŃCOM, którym POLICJA POWINNA SŁUŻYĆ. Wobec osoby obdarzonej, przełożeni, koledzy/koleżanki z pracy, a zwłaszcza mieszkańcy wymagają więcej.
2020-06-25 14:14:35
kulson: Nie wiem, jak było w tym konkretnym przypadku, nie wnikam, jednak pragnę zasugerować, iż niektórzy z funkcjonariuszy w czasie rozmów prywatnych skarżyli się, iż wyróżnienie nie zawsze przyznawane jest osobom, które na to zasługują, mają wzorowy kontakt z mieszkańcami, starają się, ale TYM, KTÓRZY SĄ PROMOWANI PRZEZ PRZEŁOŻONYCH, często spośród tak nazywanych plecaków.
2020-06-25 14:25:40
kulson: Warto przypomnieć, iż niektórzy spośród uhonorowanych w poprzednich latach, jak się okazało, BYLI NIEZNANI wśród przeważającej/miażdżącej części mieszkańców obszaru, gdzie byli dzielnicowymi. Natomiast ci, którzy ich kojarzyli, wcale nie mieli o nich najlepszego zdania, wbrew temu, co oficjalnie twierdzili ich przełożeni. Wprost przeciwnie, zdaniem osób, które znały tych niektórych dzielnicowych, słynęli oni z BRUTALNOŚCI, SKŁONNOŚCI DO NADUŻYWANIA WŁADZY, BRAKU ZROZUMIENIA DLA MIESZKAŃCÓW, za to byli wzorowymi służbistami TALMUDYCZNIE realizującymi bieżącą politykę komendy i dobrze wypadającymi w STATYSTYCE lub z solidnymi plecami.
2020-06-25 14:38:08
kulson: Czego się spodziewać? W przypadku tych niektórych przykład szedł z góry. Przełożeni, jak się okazało, mają niezwykły talent w tłumaczeniu kontrowersyjnie postrzeganych działań swoich podwładnych, zwłaszcza przed obliczem mediów usłużnych wobec lokalnej klasy politycznej. Z jednej strony, fakt, FUNKCJONARIUSZ POLICJI wykonuje trudny zawód, gdzie o pomyłkę nie jest trudno. Z innego punktu widzenia, czy przełożeni nie nadużywają swojej pozycji i tym sposobem nie czynią swojego PRZYZWOLENIA pod działania, które stanowią nadużycie prawa i z tym prawem są sprzeczne?
2020-06-25 14:40:33
kulson: I tutaj pojawia się pole pod różnego rodzaju patologie polskiego systemu funkcjonowania Policji… Funkcjonariusze służą MIESZKAŃCOM i OBYWATELOM, wedle zapewnień przepisów prawa, czy swoim PRZEŁOŻONYM, często z grona plecaków, którym zdarza się, że tłumaczą swoich podwładnych przed opinią publiczną, chronią ich, a czasem można odczuć takie wrażenie, że czynią przyzwolenie pod łamanie i nadużywanie prawa wobec MIESZKAŃCÓW i OBYWATELI, którym winni zapewniać bezpieczeństwo?---- Liczy się człowiek, czy statystyka i dobre imię formacji?
2020-06-25 14:52:28
kulson: Lokalnie działające Powiatowe Komendy Policji bynajmniej nie są wolne od współpracy z miejscowymi powiatami, wbrew temu, co przedstawiają poniektórzy odpowiedzialni za policyjny pijar. W ramach organu powiatu funkcjonuje specjalna komisja, gdzie prominenci stykają się ze sobą, wymieniają poglądy, etc. Do tajemnicy poliszynela należy, iż wybryki niektórych postrzega się nieco łagodniej, w oczekiwaniu na wzajemność.
2020-06-25 14:54:41
kulson: Również polityka cieszyńskiej Powiatowej Komendy Policji nie jest kryształowa. Zdaje się, iż niedawno mieliśmy do czynienia z konfliktem na linii personalnej. Zmiana głównodowodzącego odbiła się na obsadzie personalnej i roszadach wśród lokalnych komend komisariatów. Chociażby były zastępca Obecnego Komendanta Powiatowego został awansowany na przełożonego do Strumienia. Zastanawiam się, czy gdyby komendantem został ktoś inny, te same osoby zostałyby awansowane.
2020-06-25 15:03:07
kulson: Moim zdaniem, Wojewódzka Komenda Policji, w odniesieniu do sprawy promowania na stanowiska kierownicze w Komendach Powiatowych osób wywodzących z konkretnego powiatu i uwikłanych w lokalne stosunki stanowi KARYGODNY BŁĄD!
2020-06-25 16:11:50
św. Patryk: nie fanzol donuś
2020-06-25 16:37:34
hanbes: co to jest za kulfon?! naprawdę donek w nowej postaci? miłośnik kynologii albo ukryta opcja formy porządku jak np. aresztowanie kukły w Krakowie lub pani rowerzystki i jej roweru w Warszawie pod sejmem...
2020-06-25 19:46:35
Pogromca pogromców i cwaniaczków: A co to jest za hanbes? Ktoś mający coś wspólnego z hańbą, no daruj sobie. I jeszcze w awatarze jakiś zawstydzony szkolniak czy co to tam masz krzysztof.mm?
2020-06-26 06:57:40
hanbes: Lepiej być zawstydzonym szkolniakiem niż tępym, zakutym łbem. Na odległość czuć smród propagandy i pogardy TVPiS. Nie masz argumentów na powyższe zdarzenia z udziałem szwadronów Błaszczaka to się przypierdzielasz do awataru. Typowy przykład moherowego elektoratu z inteligencją ameby...
2020-06-26 08:13:37
krzysztof.mm: n a j l e p s i dzielnicowi i ich koledzy dostali teraz od władzy jeszcze lepsze narzędzia do pacyfikacji n a j g o r s z e g o sortu i ochoczo z nich korzystają - zamienili milicyjne pałki na paralizatory, dostali lepsze samochody, elektronikę, mundury, uzbrojenie, mogą zawsze liczyć na przychylność i parasol ochronny ze strony władzy jeśli tylko potulnie wykonują polecenia - zapominają, że suweren n i e zapomina, nie chcą pamiętać o losie swych poprzedników z MO i ZOMO
2020-06-26 08:15:48
krzysztof.mm: ✍Wielokrotne przesłuchania, rozbieranie do naga, uporczywe śledzenie i konfiskata banerów z hasłami - to tylko kilka z wielu metod, jakie policja stosuje wobec aktywistów krytykujących władze. Niedawno organy śledcze dostały w tej kwestii nowy oręż - to wprowadzona w ramach antykryzysowej tarczy nowelizacja kodeksu karnego. Teraz sądy muszą bardziej surowo karać za szereg przestępstw, między innymi za znieważenie prezydenta.✍
2020-06-26 08:19:38
krzysztof.mm: ✍ Kukła przypominająca prezydenta została zarekwirowana przez policjantów w cywilu. "Ludzie w moim wieku pamiętają, jak się zachowywała milicja i zaczyna się to robić bardzo podobne, i to nas po prostu drażni" - mówi Wojciech Broniewski z "Wkurzonych Obywateli". Nie wiadomo, co w tej instalacji miało obrazić prezydenta. Wiadomo już za to, jaka jest opinia Rzecznika Praw Obywatelskich. "Głównym celem działania policji w takich sytuacjach jest próba ograniczenia debaty publicznej i wywołanie skutku mrożącego. Zdarzają się momenty, kiedy działania policji są motywowane politycznie" - mówi Adam Bodnar ✍
2020-06-26 08:24:02
krzysztof.mm: ✍Jeszcze na początku czerwca, kiedy przez Stare Miasto przeszło siedem głów Andrzeja Dudy, skończyło się tylko na spisaniu danych organizatorów. Każda głowa trzymała kartkę z artykułem konstytucji, który według uczestników złamał prezydent. Teraz bliżej wyborów było o służeniu podpisem, ale finał sprawy jest inny, bo policja wezwała na komisariat pchającego wózek z podobizną prezydenta. "To jest strach związany z wyborami. Wcześniej to nie miało miejsca" - zwraca uwagę Ewelina Pytel z małopolskiego Komitetu Obrony Demokracji. Po medialnej burzy policja odstąpiła od wezwania na przesłuchanie i zwróciła instalację z kukłą. Magdalena Kobylańska z "WO" mówi, że ta sytuacja jej nie zniechęca. "Nie chcemy żyć w państwie dyktatury, chcemy żyć w wolnym kraju. Mamy prawo do wolności słowa"✍
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: