Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znamy już pełne wyniki I tury wyborów prezydenckich

PKW podała oficjalne ostateczne wyniki głosowania. I turę wyborów prezydenckich wygrał Bronisław Komorowski z poparcie 41,54 % Polaków. Na drugiego, Jarosława Kaczyńskiego, głosowało 36,46 % wyborców, a na Grzegorza Napieralskiego 13,68 %. Żaden z pozostałych kandydatów nie zdobył więcej niż 2,5 % głosów.

Zaskakujący wysoki wynik Napieralskiego

Paradoksalnie za największego zwycięzccę I tury wyborów prezydenckich może uznawać się Grzegorz Napieralski. - Jedyne, co wyraźnie zaskoczyło, to pozytywny wynik Grzegorza Napieralskiego, który zdobył poparcie w granicach 14 % - komentowała dla OX.pl politolożka Agnieszka Rozner. Tuż po zakończeniu głosowania, Bronisław Komorowski oraz Jarosław Kaczyński, uczynili pokłon w kierunku Grzegorza Napieralskiego, z nadzieją, że przekaże im swoje poparcie w II turze wyborów.

Dopiero się zacznie

Wielu komentatorów uważa, że to właśnie głosy wyborców, którzy poparli Napieralskiego lub zostali w domu zdecyduje o zwycięstwie 4 lipca. Komorowski i Kaczyński zrobią teraz wszystko, by przekonać wyborców do oddania głosu właśnie na nich. Cz kampania wyborcza się zaostrzy? - Bez wątpienia i to z kilku względów. Po pierwsze, nieco oddalamy się już od tragedii, które zaważyły na barwie i tonie kampanii przed I turą. Kandydaci nie zawahają się przed zaostrzeniem kampanii wyborczej, szczególnie w jej warstwie pojęciowej.. Po drugie, juz po ogłoszeniu pierwszych wstępnych wyników, słychać wyraźne głosy samych kandydatów mówiące o faktycznie istniejących między nimi różnicach. Główni adwersarze, kwalifikowani jako kandydaci prawicy, będą starali się wyostrzyć różnice, by pozyskać głosy elektoratu mniej lub bardziej odległego od prawicy, z którą są identyfikowani – przekonuj Agnieszka Rozner. Wszystko okaże się w niedzielę, 4 lipca.
 

(łg)


Dokładne wyniki głosowania:

JUREK Marek - 1.06%
KACZYŃSKI Jarosław Aleksander - 36.46 %
KOMOROWSKI Bronisław Maria - 41.54 %
KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard - 2.48 %
LEPPER Andrzej Zbigniew - 1.28 %
MORAWIECKI Kornel Andrzej - 0.13 %
NAPIERALSKI Grzegorz Bernard - 13.68 %
OLECHOWSKI Andrzej Marian - 1.44 %
PAWLAK Waldemar - 1.75 %
ZIĘTEK Bogusław Zbigniew - 0.18 %

Frekwencja: 54.94%

Zobacz jak głosował Śląsk Cieszyński

A Ty kogo poprzesz w II turze? [sonda]

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: