Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znaleźli pieniądze

Samorząd Wisły znalazł brakujące fundusze na remont zaplecza amfiteatru. W czwartek wybrano ofertę firmy z Kiczyc, która przeprowadzi inwestycję za 7,1 mln złotych.  W przetargu startowały dwa podmioty. Droższa była propozycja spółki z Żywca, która wynosiła 7,3 mln złotych.

 Tomasz Bujok, burmistrz Wisły poinformował, że samorząd przeznaczył na remont 6,6 mln złotych. Ostatecznie jednak znaleziono w budżecie brakujące prawie 700 tys. złotych i Wisła zgromadziła potrzebne ponad 7 mln złotych. - Mamy nadzieję, że tym razem wykonawca się nie wycofa. Okrojony został zakres. Liczymy, że ruszą nabory na fundusze UE. Chcielibyśmy to w całości zrealizować. W tej chwili umowa dotyczyć będzie jednak tylko pierwszego etapu inwestycji – wyjaśnił burmistrz.

Wybór oferty spółki z Kiczyc poprzedziła analiza. Firma musiała również uzupełnić dokumentację. Prace powinny ruszyć 1 września tego roku i potrwać do końca października przyszłego. W ramach pierwszego etapu wykonawca dokona gruntownej modernizacji istniejącego budynku i podwyższy go o jedną kondygnację. Nie będzie jednak wykańczał dobudowanego pierwszego piętra, czyli nie zabuduje windy, nie wykona robót wykończeniowych i nie zamontuje instalacji. 

Dwa wcześniejsze przetargi zakończyły się fiaskiem. Ostatni o 5 mln złotych przekraczał szacowane nakłady gminy. Dlatego samorząd Wisły zdecydował o ograniczeniu zakresu robót.

Remont zaplecza jest konieczny, bo jego stan techniczny  jest zły.

(ach)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: