Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Znalazł sporą sumę. Zaniósł do starostwa

We wtorek (25.08) do cieszyńskiego Starostwa Powiatowego przyszedł pewien mieszkaniec naszego regionu ze sporą ilością znalezionej gotówki - zarówno w krajowej jak i zagranicznej walucie.

Zguba czeka w Biurze Rzeczy Znalezionych Starostwa Powiatowego i może znów trafić do prawowitego właściciela. Termin zgłoszenia się po odbiór pieniędzy mija 14 sierpnia 2022 roku. - Właściciel pieniędzy musi udowodnić, że znaleziona gotówka należy do niego, między innymi wskazując na możliwe miejsce ich zagubienia, kwotę, nominały czy rodzaj waluty. Zgodnie z polskim prawem uczciwemu znalazcy należy się również znaleźne w wysokości 10 % wartości od znalezionej gotówki - mówi Mieczysław Szczurek, cieszyński starosta.

Samorządowiec nie szczędzi pochwał mieszkańcowi regionu. - Wzorowa postawa zasługująca na najwyższe uznanie, zachowanie godne do naśladowania oraz wielki dowód na uczciwość znalazcy. Co warto podkreślić - mężczyzna nie miał wątpliwości, że znaleziona gotówka powinna jak najszybciej trafić do właściciela. Serdecznie temu Panu gratuluję przykładnej postawy obywatelskiej - zaznacza.

KR/Starostwo Powiatowe w Cieszynie

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: