Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znajdź się na mapie smaku

Serwujesz w swojej restauracji regionalne dania? Masz szansę znaleźć się na Szlaku Kulinarnym ''Śląskie Smaki''. Śląska Organizacja Turystyczna proponuje restauratorom udział w nowym produkcie turystycznym.

Specjały kulinarne serwowane przez najlepsze restauracje z województwa śląskiego znajdą się na Szlaku Kulinarnym  „Śląskie Smaki", na którego trasie turysta spróbuje wszystkiego, co najlepsze w Śląskiem.

Kuchnia śląska kojarzy się z dobrym smakiem i jakością potraw. Imprezy podczas których można skosztować tradycyjnych potraw cieszą się sporym powodzeniem. Dlatego też specjaliści od promocji województwa śląskiego postanowili stworzyć szlak kulinarnej tradycji. – Kulinaria stały się nieodłącznym elementem naszych podróży. Turyści szukają dobrych i lokalnych smaków, niestety nie zawsze wiedzą, gdzie tych pyszności można skosztować. Śląska Organizacja Turystyczna postanowiła to zmienić i wskazać im miejsca warte polecenia, takie, w których na pewno zjedzą pyszne, ale przede wszystkim tradycyjne specjały  –  wyjaśnia Agnieszka Sikorska ze Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Na początek szlak ma stanowić 21 śląskich lokali. Aby trafić na mapę śląskiego smaku trzeba zgłosić swój lokal. Warunek jest jeden - ubiegający się o udział w projekcie lokal musi serwować (lub chcieć wprowadzić do menu) potrawy regionalne. Zgłoszone lokale przejdą proces oceny przez Komisję Certyfikacyjną. To ma potwierdzić, że podawane w lokalach dania regionalne są najwyższej jakości, robione według tradycyjnych receptur i z najlepszych składników.   –  Tylko takie dania i restauracje z czystym sumieniem możemy polecić turystom  –  dodaje Sikorska.

Warto zgłosić swój udział w Szlaku Kulinarnym. Lokale, które wejdą na Szlak Kulinarny, będą korzystały z promocji zapewnionej przez ŚOT, m.in. specjalnego oznakowania, wydawnictw, prezentacji na stronie projektu (www.slaskiesmaki.pl), obecności Szlaku na imprezach promocyjnych i w ponad 60 punktach Śląskiego Systemu Informacji Turystycznej.

 

KOD

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: