Zmienili nazwę - teraz to Akademia

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, której Wydział Zamiejscowy od 10 lat obecny jest w Cieszynie, w poniedziałek (16.04) została Akademią WSB. Zmiana nazwy wiąże się z uzyskaniem kolejnych uprawnień akademickich i rozszerzeniem oferty edukacyjnej.

Zmiana nazwy jest związana z nabyciem przez uczelnię kolejnych uprawnień akademickich. To upoważnia nas do posługiwania się nazwą akademia. Bardzo się cieszymy i jesteśmy z tego dumni. Będziemy wszystkich informować na bieżąco o tej zmianie – przyznała w rozmowie z OX.PL Regina Bogaczyk Prodziekan Akademii WSB Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie.

Akademia WSB jest jedyną uczelnią niepubliczną w województwie śląskim o statusie akademii. Posiada uprawnienie do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu oraz dwa uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora (w dyscyplinach nauki o zarządzaniu oraz pedagogika) – przyznał Grzegorz Adam z Akademii WSB - Mamy nadzieję, że to nie jest nasze ostatnie słowo. Przed nami jeszcze uniwersytet. W przyszłości będziemy się starali zostać uniwersytetem. 

Osiągnięcie statusu akademii - w konsekwencji przyznania Uczelni kolejnych uprawnień akademickich - to efekt zaangażowania i twórczej pracy pracowników, a także potwierdzenie wysokiego poziomu merytorycznego prowadzonej działalności naukowej. To ugruntowanie pozycji Uczelni jako wiodącego ośrodka akademickiego w kraju i efekt m.in. realizowanych projektów naukowo-badawczych, kilkuset prac opublikowanych w znaczących oficynach wydawniczych czy ścisłej i efektywnej współpracy z partnerami międzynarodowymi  - podkreśla prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Akademii WSB.

Jak przyznaje prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, zmiana statusu i nazwy Uczelni to punkt wyjścia do kolejnych działań rozwojowych – Jako uczelnia otrzymaliśmy blisko 10 mln zł w ramach projektu „Zintegrowane Programy Uczelni” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Środki te będziemy mogli przeznaczyć m.in. na organizację zajęć praktycznych i staży dla studentów, podniesienie poziomu umiędzynarodowienia i informatyzacji czy zwiększenie kompetencji kadry naukowej – dodaje Rektor Akademii WSB.

 

MSZ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-21 05:41:04
krzysztof.mm: Jeszcze niedawno słowo akademia w kontekście edukacji wiele znaczyło.<br />Dziś kojarzyć się może raczej z amatorszczyzną szkolnej imprezy propagandowej.<br /><br />Pracownikom i klientom cieszyńskiej \&quot;akademii\&quot; dużo zdrowia życzę i poczucia humoru.
2018-04-21 09:23:45
Łobibok: Od razu inaczej, ale nie lepiej.
2018-04-21 10:00:05
wyśmienity cwaniaczek: Kurde balans - stoi jakaś baba w futrze z pantery z tyłu jakiś rycerz dżedaj TEN PO PRAWEJ W CZARNYCH PLENTACH , reszta na czerwono jakby na pochód pierwszo majowy czekali CO TO MA BYĆ !!!!!! ŚREDNIOWIECZNY BAL PRZEBIERAŃCÓW. to są chyba ci rekonstruktorzy - przebierańcy :):) bawią się w STAR WARS :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją