Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zmiany w Stowarzyszeniu Jonasz

Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązywać swój wspólny problem i pomagać innym w wyzdrowieniu z alkoholizmu.

Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania picia. Nie ma w AA żadnych składek ani opłat, jesteśmy samowystarczalni poprzez własne dobrowolne datki. Wspólnota AA nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, działalnością polityczną, organizacją lub instytucją, nie angażuje się w żadne publiczne polemiki, nie popiera ani nie zwalcza żadnych poglądów. Naszym podstawowym celem jest trwać w trzeźwości i pomagać innym alkoholikom w jej osiągnięciu. To tekst Preambuły anonimowych alkoholików, który czytany jest każdorazowo na początku mitingu. Anonimowi alkoholicy są anonimowi, ponieważ wspólnota AA rządzi się zasadami, a nie jest rządzona przez osoby. Anonimowość gwarantuje, że imię, nazwisko, praca, zawód nie zostaną ujawnione.

Wspólnota AA nie angażuje się w publiczne polemiki, nie zajmuje stanowiska w jakichkolwiek sporach. Najważniejszym celem dla uczestników jest pozostać trzeźwym i pomagać innym alkoholikom osiągnąć trzeźwość. Krąg osób, które chcą a nie muszą walczyć ze swoim uzależnieniem jest coraz większy nie tylko na terenie naszego powiatu. Miejsc w których można znaleźć osoby z podobnym problemem nie zawsze alkoholowym jest naprawdę dużo. Jest Cieszyn, Skoczów, Ustroń, Wisła, Strumień, Górki Wielkie  itp. Gdzie ludzie spotykają się, rozmawiają, wspierają się nawzajem i działają aby pomóc innym.

Jednym z takich miejsc jest skoczowskie stowarzyszenie abstynenckie Klub „Jonasz” z siedzibą w Rynku. W ostatnim czasie nastąpiły zmiany we władzach stowarzyszenia. Wybrano nowy Zarząd na którego czele stanął  Andrzej Wróblewski zaakceptowany przez resztę członków. - Nie planujemy jakiś rewolucyjnych zmian. To co do tej pory Stowarzyszenie robiło dla osób uzależnionych będzie kontynuowane. Mamy jakieś pomysły na najbliższy czas i będziemy je powoli wprowadzać w czyn – powiedział Wróblewski na spotkaniu z członkami Stowarzyszenia.

Najbliższym wyzwaniem dla Stowarzyszenia jest „Bezalkoholowy Bal Andrzejkowy” organizowany 24 listopada 2018 r. w Hotelu „Jaskółka” w Ustroniu. Początek imprezy to godzina 19:00. Wstęp od osoby to 80.00 zł. Zabawa gwarantowana przez organizatorów do białego rana. Zapisy w siedzibie Stowarzyszenia. Klub „Jonasz” na to wydarzenie Wszystkich serdecznie zaprasza.

 

KA

 

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: