Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zmiany w komunikacji autobusowej

W poniedziałek rozpoczyna się rok szkolny. Dlatego też zarząd powiatu cieszyńskiego podjął stosowne działania, które mają zapobiec problemom komunikacyjnym w tym gorącym okresie.

Najistotniejszą zmianą jest wprowadzenie czterech nowych linii autobusowych:

  • Cieszyn Plac Wolności – Hażlach Skrzyżowanie – Kończyce Wielkie Centrum – Zebrzydowice Dworzec Kolejowy,
  • Dworzec Cieszyn – Ogrodzona – Iskrzyczyn Centrum – Dębowiec Centrum ul. Szkolna,
  • Goleszów Centrum – kisielów Remiza – Skoczów Dworzec Autobusowy,
  • Skoczów Dworzec Autobusowy – Bładnice OSP – Ustroń Lipowiec Remiza

Powiat będzie się ubiegał o dopłatę ze środków rządowych na pokrycie kosztów utrzymania tych linii. - Jest to pierwszy krok do poprawy obecnego stanu komunikacji autobusowej na terenie powiatu cieszyńskiego. Te linie spowodują, że tzw. białe plamy komunikacyjne, które można znaleźć w każdym powiecie, zostaną częściowo zniwelowane. Trzeba tak zorganizować transport publiczny, by również do tych mniejszych miejscowości lub dzielnic dojeżdżały autobusy - mówi Christian Jaworski, członek zarządu powiatu, na stronie instytucji

Na tym jednak nie koniec zmian. - W momencie ustabilizowania się planów lekcyjnych w naszych szkołach, wraz z Radą Przewoźników ponownie przeanalizujemy rozkłady jazdy i dopasujemy ostateczne rozwiązania. Oczekuję również na zgłaszanie ewentualnych uwag co do istniejącego rozkładu jazdy autobusów w terminie od 10 do 13 września na e-mail: rada.przewoznikow@gmail.com lub telefonicznie pod numer telefonu 693 531 457 w godzinach od 8:00 do 16:00 - dodaje starosta Mieczysław Szczurek.

Temat zmian w rozkładach jazd autobusów był omawiany także na sesji Rady Miasta Ustroń. - W szczególności zmiany te dotyczą uzupełnienia dowozu do Cieszyna na zajęcia rozpoczynające się o godzinach: 7:10 (niektóre szkoły podały, że o tej godzinie będą zaczynać się lekcje), 8:00 i 8:50. Zaplanowano, co jest dla nas bardzo istotne, dodatkowy autobus z Ustronia do Cieszyna, dowożący nasze dzieci na zajęcia właśnie o 7:10, 8:00 i 8:50 oraz odwożący je po godzinie 14:00 i 15:00 - mówił burmistrz Przemysław Korcz. 

Włodarz gminy pod Czantorią dodał także, że zwiększono także tabor, który będzie obsługiwał kursy. - Przewoźnik Wispol zakupił 4 dodatkowe pojazdy o łącznej pojemności 325 osób.

Szczegółowe informacje dotyczące dodatkowych kursów znajdują się tutaj (plik do pobrania).

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: