Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zmiany personalne w Skoczowie

Na ostatniej (22.09) sesji Rady Miejskiej Skoczowa podziękowano tym, którzy odchodzą z zajmowanych stanowisk w Gminie, a jednocześnie gorąco powitano tych, którzy przychodzą. W Skoczowie w ostatnim czasie nastąpiło wiele zmian personalnych.

Zanim przystąpiono do obradowania i podjęcia uchwał, które znalazły się w porządku obrad ostatniej (22.09) sesji Rady Miejskiej Skoczowa, włodarze i radni złożyli serdeczne podziękowania odchodzącemu Komendantowi Straży Miejskiej w Skoczowie oraz dyrektorowi Miejskiego Centrum Kultury Robertowi Orawskiemu, który nie był jednak obecny na ostatniej sesji. Dziękuję włodarzom za życzliwe przyjęcie mojej rezygnacji oraz umożliwienie mi kontynuowania pracy w Straży Miejskiej w Skoczowie.  Jestem zadowolony ze współpracy z obecną władzą samorządową i przekonany, że ta współpraca w dalszym ciągu taka będzie. Dziękuję wszystkim włodarzom, z którymi miałem możliwość pracować – dziękował dotychczasowy Komendant Straży Miejskiej Artur Tyrna.

Radni i włodarze powitali także tych, którzy od tej pory będą zajmować ważne kierownicze stanowiska w Skoczowie. O głos został poproszony m.in. nowy Komendant Komisariatu Policji w Skoczowie podinspektor Rafał Machaczka. Od trzech tygodni jestem Komendantem Komisariatu Policji w Skoczowie. Wcześniej byłem Komendantem w Strumieniu. Decyzja została podjęta przez Komendanta Powiatowego, który postanowił dokonać trzech zmian na stanowiskach komendantów komisariatów w tym powiecie. Mnie przypadło w udziale dowodzenie jednostką w Skoczowie. Policjantem jestem od ponad 20 lat. Wcześniej pracowałem w Cieszynie zaś od około 10 lat w Strumieniu, gdzie od 2007 roku byłem komendantem – mówił Machaczka.

Przypomnijmy, iż zmiany na stanowiskach komendantów policji nastąpiły w Skoczowie, Strumieniu i Zebrzydowicach. Czytaj: Nowi - starzy komendanci

Nowy zarządca pojawił się w Skoczowie również w Miejskim Centrum Kultury. Dyrektorem tej placówki został z wykształcenia aktor i reżyser, Zbigniew Abrahamowicz. Miasto jest przepiękne, trafiłem na bardzo ciekawe osoby, z którymi będę próbował budować ten „Integrator” razem z Państwem i Państwa życzliwością. Myślę, że osiągniemy dużo, bo mam nadzieję, że wszyscy bardzo szanujemy i kochamy człowieka i jemu chcemy służyć. Nic innego nie jest istotne i temu chcę poświęcić swój czas. (…) Proszę o życzliwe wsparcie – podkreślał Abrahamowicz, zabierając głos na sesji.

Następnie przed Radą wystąpił nowy Komendant Straży Miejskiej w Skoczowie Robert Socha. Dziękuję Burmistrzowi za zaufanie, którym mnie obdarzył, powierzając mi możliwość pełnienia funkcji Komendanta Straży Miejskiej w Skoczowie. Mam nadzieję, że objęcie stanowiska Komendanta wpłynie pozytywnie na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców lokalnej społeczności. Jestem świadomy, że obecnie działalność Straży Miejskiej w Skoczowie w dużej mierze zależy w mojej ocenie od dwóch podstawowych czynników, a mianowicie: od stopnia społecznej akceptacji dla działań podejmowanych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz od tego, na ile Straż Miejska potrafi sobie zasłużyć na szacunek obywateli. Będę dążył do tego, aby Straż Miejska w Skoczowie pełniła przede wszystkim służebną rolę wobec społeczeństwa – podkreślał Socha, wskazując w swoim wystąpieniu wiele razy na współpracę z mieszkańcami, władzami miasta i policją. Socha przez 18 lat pracował jako oficer policji.

Nowy od paru dni jest również prezes Skoczowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Konkurs na to stanowisko wygrała Katarzyna Nowakowska. Jestem osobą zupełnie nową. Od kilku tygodni mieszkam w Skoczowie. Przeprowadziłam się z centralnej Polski. Posiadam doświadczenie w spółkach prywatnych. Dlatego spółka skarbu państwa jest dla mnie wyzwaniem. Zarządzałam spółkami, finansami, prowadziłam różnego rodzaju inwestycje, zarówno unijne jak i krajowe. (…) Wprowadzę świeże spojrzenie na wszelkie kwestie i problemy w skoczowskiej spółce. Miło mi Państwa poznać – mówiła Nowakowska.

 

Pisaliśmy:

MSZ
 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-09-24 22:17:43
realista: Trochę ich sie pozmieniało... Nie mi oceniać, ale przyjęcie policjanta emerytowanego w czasach kiedy młodzi i zdolni nie mają pracy mi się nie podoba...
2015-09-25 00:00:38
crank: Wypisz, wymaluj - całkiem jak w monologu Pietrzaka o roszadzie stanowisk w PRL.
2015-09-25 00:36:53
crank: Małe sprostowanie. To nie był monolog ale gra w szachy Pietrzaka z Fronczewskim w Kabarecie \"Pod Egidą\".
2015-09-25 10:23:58
cd minerwa: Albo <br />? Łubu dubu, Łubudubu niech nam żyje prezes naszego klubu..? - z filmu \&quot;Mis\&quot;<br /><br />https://www.youtube.com/watch?v=DCE2OWZA82o<br />
2015-09-25 21:34:31
zawiedziony: http://gazetacodzienna.pl/artykul/polityka/chca-odwolania-przewodniczcego-rady-powiatu<br /> powtórka - zostało usunięte :)
2015-09-28 12:08:20
NoNick: SPÓŁKA SKARBU PAŃSTWA???? PANI NOWAKOWSKA POWINNA LEPIEJ SIĘ PRZYGOTOWAĆ
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: