Zmiany na parafiach

Wraz z końcem roku szkolnego księża zmieniają parafie. Biskup ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej Roman Pindel skierował do księży dekrety, kierujące do nowych parafii. Co się zmieniło? czytajcie.

Księża neoprezbiterzy:


  1. Ks. Kuliński Jakub posłany do parafii Świętej Marii Magdaleny w Cieszynie
  2. Ks. Pietraszko Sławomir posłany do parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie
  3. Ks. Sztafiński Grzegorz posłany do parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy
  4. Ks. Musur Jakub posłany do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Lipniku
  5. Ks. Kajzar Jerzy posłany do parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny w Kamesznicy
  6. Ks. Kijas Bartłomiej posłany do parafii Świętej Barbary w Strumieniu

 

Księża Proboszczowie:


  1. Ks. Binda Stanisław z parafii Świętej Barbary w Strumieniu do parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Osieku (administrator)
  2. Ks. Kiszczak Mariusz z parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach do parafii Świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu (administrator)
  3. Ks. Leśniak Piotr z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Oświęcimiu do parafii Świętego Pawła Apostoła w Bielsku-Białej (administrator)
  4. Ks. Mizia Zygmunt z parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach do parafii Miłosierdzia Bożego w Miliardowicach (administrator)
  5. Ks. Modzelewski Marek z parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach do parafii Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycatku (administrator)
  6. Ks. Piela Mieczysław z parafii Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle Głębcach do parafii Świętego Mikołaja w Polance Wielkiej (administrator)
  7. Ks. Zawada Sławomir parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle Głębcach (administrator)
  8. ks. Związek Tomasz z parafii Świętego Urbana w Brzeszczach do parafii Świętej Elżbiety w Cieszynie (administrator)
  9. Ks. Aleksy Marcin z parafii Świętego Pawła Apostoła w Bielsku-Białej do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej
  10. Ks. Grochal Zdzisław z parafii Świętej Elżbiety w Cieszynie do parafii Narodzenia NMP w Porąbce
  11. Ks. Jurasz Zbigniew z parafii Miłosierdzia Bożego w Miliardowicach do parafii Świętych Małgorzaty i Katarzyny w Kętach
  12. Ks. Wyporek Adam z parafii Świętego Mikołaja w Polance Wielkiej do parafii Świętego Michała Archanioła w Łękawicy
  13. Ks. Ryszka Krzysztof z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej przechodzi na emeryturę
  14. Ks. Niedźwiedzki Józef z parafii Świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu przechodzi na emeryturę
  15. Ks. Knapik Franciszek z parafii Świętych Małgorzaty i Katarzyny w Kętach przechodzi na emeryturę
  16. Ks. Nycz Eugeniusz z parafii Narodzenia NMP w Porąbce przechodzi na emeryturę
  17. Ks. Smalcerz Jerzy z parafii Świętego Michała Archanioła w Łękawicy przechodzi na emeryturę
  18. Ks. Czernek Stanisław z parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Osieku przechodzi na emeryturę
  19. Ks. Fres Marian z parafii Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycatku zwolniony z obowiązków proboszcza

 

Zmiany wikariuszowskie:


  1. Ks. Czauderna Szymon z parafii Świętego Jakuba w Szczyrku do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie
  2. Ks. Dąbrowski Maciej z parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej os. Karpackie do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Oświęcimiu
  3. Ks. Drabek Tomasz z parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Ciśćcu do parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach
  4. Ks. Dybczak Dariusz z parafii Chrystusa Króla w Chybiu do parafii Świętego Urbana w Brzeszczach
  5. Ks. Glanowski Filip z parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach os. Brzeszcze do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Bielsku-Białej
  6. Ks. Gworek Krzysztof z parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny w Kamesznicy do parafii Świętego Józefa w Zabrzegu
  7. Ks. Jakubiec Marcin z parafii Świętego Urbana w Brzeszczach do parafii Świętego Wawrzyńca Diakona i Męczennika i Świętego Kazimierza Królewicza w Rajczy
  8. Ks. Kamiński Marek z parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy do parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Ciśćcu
  9. Ks. Karpeta Tomasz posłany do parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach
  10. Ks. Legierski Maciej z parafii Świętego Michała Archanioła w Leśnej do parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach
  11. Ks. Majdak Dawid z parafii Świętego Józefa w Zabrzegu do parafii Świętego Michała Archanioła w Leśnej
  12. Ks. Młodzik Sławomir posłany do parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie
  13. Ks. Pal Wojciech z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie do parafii Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach
  14. Ks. Puchałka Marcin z parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach os. Brzeszcze do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wiśle
  15. Ks. Pydych Grzegorz z parafii Świętego Mikołaja w Pierśćcu do parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Inwałdzie
  16. Ks. Surmiak Dawid z parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Inwałdzie do parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach os. Brzeszcze
  17. Ks. Talik Arkadiusz z parafii Najświętszej Rodziny w Kozach do parafii Świętego Urbana w Brzeszczach
  18. Ks. Tlałka Łukasz z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wiśle do parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy
  19. Ks. Walczak Krzysztof z parafii Świętej Marii Magdaleny w Cieszynie do parafii Chrystusa Króla w Chybiu
  20. Ks. Wawak Paweł z parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie do parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach os. Brzeszcze
  21. Ks. Wilk Krzysztof z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Lipniku do parafii Świętego Mikołaja w Pierśćcu
  22. Ks. Zachorek Zbigniew z parafii Świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu do parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej os. Karpackie
  23. Ks. Zawarus Piotr z parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach os. Brzeszcze do parafii Najświętszej Rodziny w Kozach
  24. Ks. Zięba Krzysztof z parafii Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach do parafii Świętej Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach

 

Zmiany inne:


  1. Ks. Borowiec Krzysztof z parafii Świętej Elżbiety w Cieszynie do parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej os. Karpackie
  2. Ks. Gawlas Przemysław mianowany Diecezjalnym Duszpasterzem Służby Liturgicznej
  3. Ks. Góra Piotr mianowany Diecezjalnym Ceremoniarzem
  4. Ks. Kasprowski Robert– zwolniony z obowiązków Dyrektor Caritas, mianowany sekretarzem i kapelanem biskupa pomocniczego Diecezji Bielsko-Żywieckiej
  5. Ks. Kuliński Krzysztof z parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy – duszpasterstwo w Ordynariacie Polowym
  6. Ks. Kurpios Robert z parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie – dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej
  7. Ks. Rączka Jacek z parafii Świętej Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach – urlop
  8. Ks. Szczygieł Mikołaj z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Bielsku-Białej – duszpasterstwo w Szwajcarii


(red. diecezja.bielsko.pl)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-07-07 12:57:50
krzysztof.mm: największe dziady trzymają się najmocniej
2018-07-07 14:30:09
knefel: ja-sioKrzysio przenajświętszy, jeśli chodzi o dziadów to na pewno jesteś autorytetem.
2018-07-08 08:56:35
nobody66: @knefel jak Cię nie stać na merytoryczny komentarz, to zamilcz. Z użytkownikiem krzysztof.mm mozna się zgadzać lub nie, ale zawsze prezentuje on własny pogląd, Ty natomiast nie masz nic do powiedzenia, za wyjątkiem prezentowanych tu złośliwości pod jego adresem. Miłej niedzieli.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją