Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zmiany na cieszyńskich drogach

Podczas sierpniowej (25.08) sesji Rady Miejskiej Cieszyna radni podjęli decyzję o zaliczeniu do kategorii dróg gminnych fragmentów ulic: Błogockiej, Pawła Stalmacha i Plac Poniatowskiego. Z kolei ulica Makowa została pozbawiona kategorii drogi gminnej, docelowo ma być wyłączona z użytkowania.

Końcem sierpnia radni Rady Miejskiej Cieszyna podjęli decyzję o obniżeniu kategorii ulicy Błogockiej. Dotąd była to droga powiatowa, obecnie, na mocy uchwały rady, stanie się drogą gminną (na odcinku od ul. Stalmacha, do skrzyżowania z ul. Prusa) - Obecnie ulica Błogocka posiada charakter drogi miejskiej o niewielkim znaczeniu komunikacyjnym dla miasta i powiatu i nie spełnia ustawowych przesłanek funkcjonalnych i technicznych, właściwych dla kategorii dróg powiatowych (…).  Zarząd Powiatu Cieszyńskiego zaopiniował pozytywnie zaliczenie drogi powiatowej nr 2699 S ul. Błogocka w Cieszynie do kategorii dróg gminnych – wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Zmiana kategorii ulicy Pawła Stalmacha również ma związek z osuwiskiem na ulicy Błgockiej. Tutaj drogę gminną stanowi odcinek od skrzyżowania z Placem Wolności do ul. Błogockiej o długości 320 m.

To samo dotyczy ulicy Plac Poniatowskiego – na odcinku od skrzyżowania z ul.Górną do skrzyżowania z ul. Błogocką o długości 93 m droga stanie się drogą gminną.

Nieco inaczej ma się sprawa z ulicą Makową w Cieszynie. Ulica ta jest ulicą tylko z nazwy – w rzeczywistości działki, które miały być drogą, są wykorzystywane w innym celu - Działki te nie zostały urządzone jako droga i obecnie stanowią tereny rolnicze i zalesione. Zgodnie z założeniami projektowymi Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Cieszyna Dla Obszaru Małej Łąki i Boguszowic działki wyznaczone pod drogę ul. Makowa będą leżały w terenach o symbolu 5RN oraz 11L i 7L a więc posiadać będą użytek rolny i leśny. W projekcie MPZP nie ujęto tej drogi jako drogę publiczną – wyjaśniali urzędnicy.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-26 21:34:38
Wiederholec: Jakiś czas mnie nie było i nie mogę się nadziwić ile zmian w tym Cieszynie. 29.08.20224. Radni mają podjąć uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wystąpienie Miasta Cieszyna ze spółki Energetyka Cieszyńska Sp. Z o. o. w Cieszynie poprzez dobrowolne umorzenie udziałów. Ciekawe czy Radni CRS zagłosują dobrowolnie?
2022-08-27 02:03:19
Marx.: a ja o zmianach w wiadomościach ox - ktoś redakcji wykasował wczorajszy tekst "Cieszyniacy zapłacą za żłobki więcej", pewnie Rosja za tym stoi - ale że w internecie nic nie ginie, proszę bardzo, streszczam: "Podczas sierpniowej (25.08) sesji Rady Miejskiej Cieszyna radni podjęli decyzję o obniżeniu ulg dla rodziców, dotyczących odpłatności za żłobek. Decyzja ta podyktowana jest koniecznością wygospodarowania środków na podwyżki dla pracowników i wprowadzaniem kolejnych, rządowych form wsparcia finansowego dla rodziców."
2022-08-27 02:05:30
Marx.: p.s. przy okazji zniknął komentarz - że więcej zapłacą nie tylko cieszyniacy, i nie tylko za żłobki, i że ***** ***
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: