Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zmarł Tadeusz Gołębiewski - właściciel sieci luksusowych hoteli

Hotelarski świat opłakuje dziś śmierć jednego z ważnych przedsiębiorców dla naszego regionu. 21 czerwca, w wieku 79 lat zmarł Tadeusz Gołębiewski, właściciel sieci luksusowych polskich hoteli.

Nie żyje Tadeusz Gołębiewski, założyciel sieci luksusowych hoteli, w tym hotelu Gołębiewski w Wiśle, a także fabryki cukierniczej – ciasteczek, opatrzonych nazwa pochodząca od imienia i nazwiska właściciela.


Pochodził ze wsi, wiele lat spędził pracując na roli. Jak mówi to od ojca nauczył się pracowitości. Działalność biznesową jako producent wafli do lodów rozpoczął 1966 roku, a po kilku latach został ogłoszony królem słonych paluszków. W 1972 roku rozpoczęła działalność największa fabryka ciasteczek w Polsce, sygnowana inicjałami jego imienia i nazwiska. Z czasem przyszedł czas na sieć hoteli. Po Mikołajkach i Białymstoku, postanowił zainwestować w Wiśle, gdzie w 2003 roku oddał do użytku jeden z najbardziej luksusowych i największych wtedy hoteli na południu Polski.Pracownicy sieci hoteli wspominają jego bezpośredni kontakt i rozmowy przy kawie – jak sam mówił – nie lubił gabinetów i starał się dbać o dobre relacje. Nie wyjeżdżał także na wakacje, bo jak mówił spędza je mieszkając w swoich hotelach.Na facebookowym profilu Hotelu Gołębiewski w Wiśle pojawił się wpis - Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi...Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 21 czerwca 2022 roku odszedł od nas Tadeusz Gołębiewski. Żegnamy naszego Szefa, Mentora i Przyjaciela -

Kondolencje złożył także Tomasz Bujok, Burmistrz Wisły - Dzisiaj bardzo smutna informacja – zmarł Tadeusz Gołębiewski.  Był założycielem i właścicielem firmy Tago i sieci Hoteli Gołębiewski. To duży szok i bardzo smutne wieści, Pan Tadeusz Gołębiewski był dla miasta i dla inicjatyw, które dzieją się w Wiśle zawsze bardzo serdecznym partnerem.  Zawsze był otwarty na nowe pomysły, wspierał sport i kulturę. Za to i za bardzo ciekawe i ciepłe rozmowy – dziękuję. Rodzinie i przyjaciołom Tadeusza Gołębiewskiego składam szczere kondolencje - dodał

Tadeusz Gołębiewski miał żonę Grażynę oraz dzieci - Beatę, Monikę i Jarosława.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-22 16:46:54
miriam11: Piękna laurka. O zmarłych nie mówi się źle. Ale...
2022-06-22 16:58:19
miriam11: Przypomnę tylko: lekceważenie wszelkich zakazów i nakazów podczas odbiorów hoteli ,także w Wiśle. Doprowadzenie na skraj bankructwa wiele firm w naszym regionie. Wójt Robert Skraburski. Itd itp.
2022-06-22 20:04:07
Szantrapa: Dlaczego w Wiśle Wisła jest krystalicznie czysta, a poniżej hotelu przypomina ściek?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: