Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zmarł radny z gminy Jasienica

Gmina Jasienica pogrążona w smutku po śmierci Franciszka Handzla radnego gminy Jasienica i społecznika.

Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że we wtorek 18 maja 2021 r., zmarł Pan Franciszek Handzel Radny Rady Gminy Jasienica, który nieprzerwanie od 1990 roku piastował mandat radnego. Odszedł w wieku 69 lat – poinformował Urząd Gminy w Jasienicy.

Radny cieszył się zaufaniem społecznym. Piastował mandat nieprzerwanie od 1990 roku. przez VIII kolejnych kadencji od 1990 roku. W trakcie wypełniania mandatu radnego pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji, m.in. Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, Przewodniczącego Komisji Budownictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, Wiceprzewodniczącego Komisji Budżetowej. W aktualnej kadencji pełnił funkcje Zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy Jasienica, Przewodniczącego  Komisji Budownictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, Przewodniczącego Komisji Budżetowej.

- Śp. Franciszek Handzel, w swojej działalności samorządowej dał się poznać jako osoba dużego zaufania społecznego, której w pracy samorządowca przyświecał główny cel, dobro wspólnoty samorządowej. Śp. Franciszek był inicjatorem wielu przedsięwzięć społecznych. (…) Mimo czynnego wykonywania pracy zawodowej zawsze znajdował czas na udział w wydarzeniach lokalnych. Był osobą, którą cechowało dążenie do konsensusu w rozwiązywaniu wszelkich spraw, w tym bardzo trudnych podejmowanych przez samorząd, gdzie niejednokrotnie niezbędne było pogodzenie różnic interesów lokalnych. Pana Franciszka Handzla cechowała duża wrażliwość na sprawy innych i wysoka kultura osobista. W swoich działaniach widział przede wszystkim człowieka, któremu służył radą i doświadczeniem wyniesionym z pełnionej służby samorządowca – poinformował Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica.

Na stronie internetowej gminy zamieszczono kondolencje.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: