Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zmarł Giampiero Cantoni

Jak informuje włoska prasa, w środę, 9 maja w Rzymie zmarł Giampiero Carlo Cantoni, przewodniczący Komisji Obrony Senatu Włoch, przedsiębiorca od wielu lat współpracujący z Polską. Do grupy Cantoni należy m.in. Cieszyńska Celma.

Nieżyjący polityk i biznesmen od wielu lat  prowadził interesy w Polsce. Firma Cantoni jest wiodącym w Polsce producentem asynchronicznych silników elektrycznych oraz narzędzi skrawających do obróbki metali i drewna.   W skład Grupy wchodzi dziewięć fabryk o bogatej tradycji w produkcji silników elektrycznych, hamulców i narzędzi - sięgającej XIX wieku, oraz Spółka Cantoni Motor mająca ponad 40-letnie doświadczenie w eksporcie silników.

Besel, Celma, Indukta, Emit zajmują się produkcją silników elektrycznych, Ema-Elfa dostarcza hamulce do silników oraz produkuje aparaturę elektryczną mającą zastosowanie w wielu branżach. Firmy Fana, Formit i Narmod stanowią zaplecze narzędziowe dla naszych zakładów silnikowych, jak też oferują szeroki zakres narzędzi, przyrządów i usług. Fenes produkuje narzędzia skrawające do obróbki metalu i drewna.

11 listopada 2010 r. w Ambasadzie Polski w Rzymie z okazji Święta Niepodległości Giampiero Cantoni, otrzymał  Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Jak informuje serwis naszswiat.net (Polska strona Włoch) Podczas uroczystego przyjęcia z tej okazji podkreślano, że  Senator nie tylko dobrze zna rzeczywistość polską w jej wymiarze politycznym i gospodarczym, ale od lat wspiera wszelkie inicjatywy Ambasady, mające na celu umocnienie pozytywnego wizerunku Polski we Włoszech jako kraju nowoczesnego i dynamicznie rozwijającego się.

Giampiero  Cantoni zmarł nagle w nocy 9 maja w wieku 73 lat. 
 

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: