Zmagania w skoczowskim LO

9 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym w Skoczowie odbyła się kolejna XV już edycja konkursu "Czy znasz swoje miasto i gminę?” Do rywalizacji stanęły drużyny z sześciu szkół podstawowych oraz reprezentanci sześciu gminnych gimnazjów. Łącznie wystartowało 39 zawodników. Wypowiedzi uczestników oceniali: Apolonia Kołatek, Diana Pieczonka-Giec, Bronisław Broda, Grzegorz Greń, Witold Kożdoń, Ryszard Blattan i Robert Orawski.

W kategorii szkół podstawowych  I miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 w Kiczycach w składzie: Kinga Kucharska, Angelika Mika i Bartłomiej Knyps – podopieczni Bogusława Rauera. II miejsce wywalczyła  drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skoczowie w składzie: Konrad Janik, Krzysztof Legierski i Adrian Krysik, których do konkursu przygotowała Jolanta Raszyk III miejsce  zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Skoczowie w składzie: Justyna Lewandowska, Agnieszka Kolba i Przemysław Wałczyk – podopieczni Anity Kotrys.

Na IV miejscu uklasyfikowała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 w Pierśćcu, V miejsce  zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 7 w Pogórzu  VI wywalczyły  reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie.

W kategorii gimnazjalistów I miejsce zdobył Marcin Wałczyk z Gimnazjum nr 4 w Skoczowie, II miejsce  zajęła Agata Bruchajzer z Gimnazjum nr 4. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem Anity Kotrys.  III miejsce wywalczyła Anna Pilak z Gimnazjum nr 7 w Pogórzu, której opiekunem był Mirosław Frycz.
W finale dzielnie walczyły również Karolina Fajkis ( IV miejsce) z Gimnazjum nr 3 w Pierśćcu oraz Karina Biegoń (V miejsce) z Gimnazjum nr 5 w Ochabach.