Złoty Mikołaj, srebrna Julia

W miniony weekend, w Katowicach, odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w łyżwiarstwie figurowym. Sukcesami może pochwalić się sekcja KS Cieszyn, ponieważ Mikołaj Słobodzian stanął na najwyższym stopniu podium, a Julia Jarco sięgnęła po srebrny medal.

- Mistrzostwa Polski Młodzików 2022, czyli najważniejsze zawody w sezonie dla młodych łyżwiarzy, rozgrywane w klasach wiekowych brązowej, srebrnej i złotej, odbyły się w tym roku w Katowicach w dniach 11 do 13 marca. Nasi cieszyńscy sportowcy jak zwykle nie zawiedli, wracamy ze złotym i srebrnym medalem – czytamy na oficjalnym fanpage'u klubu.

Mikołaj Słobodzian reprezentował barwy cieszyńskiego klubu wśród solistów w klasie brązowej (U-9). Rywalizacja o złoty krążek była wyrównana, ale ostatecznie największą notę uzyskał Słobodzian – 23,91 pkt. – i drugiego Marata Shakha z FSA Warszawa wyprzedził o blisko dwa punkty.

W klasie brązowej, wśród solistek, na podium stanęła Julia Jarco. Zawodniczka KS Cieszyn zdobyło blisko 33 pkt. i zmagania zakończyła na drugiej pozycji. Z mistrzowskiego tytułu radowała się Wiktoria Tkaczowa (34,16) z AZS AWF Ochota Warszawa.