Złoty Jakub Macura

Jakub Macura wychowanek Klubu Sportowego ?Siatkarz Beskid? Skoczów wraz Dominikiem Kmiecikiem wywalczyli złote medale w Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej Kadetów (25-27.07.2013). Dodatkowo Jakub został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw, które odbyły się w Łodzi.

Niestety, poniżej oczekiwań spisali się inni zawodnicy KS Siatkarz Beskid Skoczów zajmując miejsca 9-12. Michał Zając i Michał Żwak w pierwszym meczu ulegli późniejszym medalistom z Bydgoszczy, następnie pokonali przedstawicieli woj. lubelskiego by w kolejnym spotkaniu uznać wyższość drużynie ze Zbąszyna. Mateusz Łysikowski i Kamil Margulski (ten drugi zastąpił Mateusza Kukulskiego, który z przyczyn regulaminowych nie mógł wystąpić w zawodach) w pierwszym meczu pokonali bardzo dobrą drużynę z Bydgoszczy. Niestety w pierwszym secie drugiego meczu Mateusz doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu dalszy udział w zawodach.

Niestety, zawodnicy na kilka dni przed turniejem, przebywając na zgrupowaniu kadry województwa doznali zatrucia żołądkowego co w dużym stopniu odbiło się na jakości gry. Mimo tych nieprzychylności udział wychowanków trenera Janusza Macury w XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich 'Łódzkie 2013' należy uznać za udany. K.S. „Siatkarz Beskid” Skoczów wprowadził najwięcej zawodników do Mistrzostw i został sklasyfikowany na 5 miejscu.